Aranżacja łazienki na poddaszu – pomysły i inspiracje

0
12885

Zaprojektowanie i urządzenie łazienki na poddaszu jest częstym problemem. Jak zaaranżować łazienkę żeby wykorzystać przestrzeń pod skosami, żeby było dużo miejsca na składowanie oraz żeby była ona przestronna i funkcjonalna? No i oczywiście ładna, klimatyczna i gustowna zarazem?

Zaczynamy od rozmieszczenia urządzeń – prysznic musi znaleźć się w najwyższej części łazienki. Najlepiej, jeśli jest to prysznic wchodzony, w postaci kawałka szyby nawet bez drzwi (musi mieć ok 10cm długości). Przezroczysta szyba nie zabiera łazience przestrzeni ponieważ prysznic nie jest wizualnie odseparowany od reszty pomieszczenia. Umywalka tak jak i prysznic musi znaleźć się w wysokiej części łazienki i trzeba przewidzieć przed umywalką przestrzeń komunikacyjną. Najlepsza jest na to najwyższa ściana lub ściana ze skosem w najwyższym miejscu. Toaleta może wykorzystywać skos – trzeba zwrócić uwagę, żeby wysokość przed toaletą była kilka centymetrów większa niż wzrost potencjalnego użytkownika.

Wanna powinna znaleźć się pod oknem – kąpiąc się możemy patrzeć na gwiazdy. Obudowa wanny może wypełnić niskie strefy łazienki pod skosami. I tak nie skorzystamy z tej części łazienki, a ma to kilka zalet: wanna będzie miała dużą elegancką obudowę, mamy dużo miejsca np. na świeczki czy inne dekoracje, pod obudową wanny w miejscach gdzie już wanny nie ma możemy zamontować wielkie szuflady np. na ręczniki. Szuflady mogą być obudowane gresem jak obudowa wanny i zniknąć w całej aranżacji.

Najlepszym sposobem na powiększenie łazienki jest zamocowanie dużego lustra. Lustro bezwzględnie musi znaleźć się na ścianie z umywalką – najlepiej na całej ścianie od poziomu szafki pod umywalką do samej góry. Jeśli znajdziemy inne miejsca gdzie lustro byłoby ciekawym akcentem to zawsze jest mile widziane. Wklejenie lustra we wnękę powoduje, że mamy wrażenie przejścia do dalszej części pomieszczenia. W podświadomości łazienka ciągnie się dalej i jest większa.

Kolorystyka i styl w jakim urządzamy łazienkę zależy zawsze od preferencji Klienta. Najczęściej jednak łazienki (zwłaszcza małe) są jasne, monochromatyczne, ewentualnie z akcentami kolorowymi. Jednocześnie zrealizowaliśmy wiele ciemnych, czarnych łazienek z jasnymi dodatkami i wyszły również nieprzeciętnie. Jeśli potrzebują Państwo pomocy specjalisty projektanta przy aranżacji swojej łazienki, zapraszamy serdecznie do dowiedzenia naszej strony: TISSU Architecture lub bezpośredniego kontaktu telefonicznego +48 512 122 220.

[Głosów:9    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here