Jak wybrać dobre drzwi antywłamaniowe?

0
2924

Drzwi antywłamaniowe to podstawowy sposób na zabezpieczenie swojego domu przed nieproszonymi gośćmi i choć nawet najlepszy model nie jest w stanie zagwarantować nam stuprocentowego bezpieczeństwa, to warto wiedzieć jak wybrać ten możliwie najlepszy, który skutecznie zniechęci potencjalnych złodziei do odwiedzenia akurat naszej posesji.

Na to zwracaj uwagę, wybierając drzwi antywłamaniowe!

1. Sposób ich montażu — najlepszym możliwym rozwiązaniem jest zamocowanie stalowej ościeżnicy do muru za pomocą kotew i obmurowanie.

2. Liczba i jakość zamków — dobrej jakości drzwi antywłamaniowe mają w większości przypadków jeden zamek z ryglami, które wysuwają się w co najmniej trzech kierunkach (im więcej rygli, tym większa i skuteczniejsza odporność drzwi na wyważenie). Warto zwrócić także uwagę na fakt czy wybrane przez nas zamki przystosowane są do współpracy z systemem alarmowym. Jeżeli planowalibyśmy inwestycję w taki system, to również zamek powinien być odpowiednio dobrany.

3. Izolacja cieplna — w przypadku drzwi antywłamaniowych, które w większości przypadków montowane są jako zewnętrzne, ocieplenie odgrywa bardzo ważną rolę.

4. Odpowiednie atesty — decydując się na drzwi antywłamaniowe, wybierać należy wyłącznie te posiadające odpowiedni atest antywłamaniowy, gwarantujący, że skrzydła nie uda się sforsować przez ilość czasu odpowiednią dla danej klasy drzwi. Najpopularniejsze drzwi antywłamaniowe to drzwi klasy RC2 i RC3 i takich właśnie warto szukać.

Drzwi antywłamaniowe i ich zalety

Mówiąc o zaletach drzwi antywłamaniowych, najważniejszą sprawą jest oczywiście ochrona naszego domu czy mieszkania przed włamaniem, okazuje się jednak, że to nie wszystko. Drzwi antywłamaniowe to także wysokie parametry izolacyjne (mowa tutaj zarówno o izolacyjności termicznej, jak i akustycznej) oraz bardzo wysoka wytrzymałość, która sprawia, że dobrej jakości drzwi antywłamaniowe są w praktyce niezniszczalne. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że w przypadku ubezpieczenia domu, drzwi antywłamaniowe to argument, który pozwala uzyskać nawet 30% zniżki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here