Aranżacja domu, odświeżamy wspomnienia

0
2450

Aranżacja świeżo nabytego „M” czy nadawanie nowego wymiaru dobrze już poznanym czterem ścianom to prawdziwe wyzwanie. Remontowe zawirowania i problemy związane z pościgiem za odpowiednimi materiałami czy uganianiem się za (zwykle) mało słownymi specjalistami od malowania czy układania płytek to najokrutniejsza forma katorgi. Z drugiej strony – wnętrzarskie przeciwności dobrze jest czasem potraktować jako pretekst to zabawy. A ściślej rzecz biorąc – jako wymówkę do beztroskiego popadnięcia w szał zakupowy i odświeżenia miłych wspomnień.

Puste, pokryte monochromatyczną farbą i otaczające nieumeblowane jeszcze wnętrze salonu czy sypialni ściany potrafią demotywować. Zwykle, aranżacja wnętrz jest dla osób remontujących dom czy odświeżających mieszkanie prawdziwą męczarnią i nudną koniecznością. Przełamując monotonię – jeszcze na etapie planowania podstawowych działań remontowych – dobrze jest zastanowić się nad kwestią dekoratorską i wybrać odpowiednie dodatki do domu. Istnieje bowiem duża szansa, że buszowanie w antykwariatach, spacery po targach staroci czy rajdy po internetowych sklepach oferujących oryginalne dekoracje wnętrz mogą stać się nie tylko świetną przygodą, ale i impulsem do tego, żeby renowację domu przeprowadzić na najwyższy połysk i – co najważniejsze – z nieudawaną pasją.

Sprawdzonym sposobem na to, jak zamienić ciągnący się remont w niekończącą się zabawę jest postawienie na kreatywne, niebanalne dodatki, które – powieszone na świeżo odrestaurowanych ścianach czy umieszczone w niedawno odnowionym salonie – wypełnią kliniczną pustkę przyjemnym ciepłem i sprawią, że niezagospodarowane jeszcze wnętrze stanie się bardziej przytulne. Dobrym, aranżacyjnym wstępem okażą się zapewne ramki na zdjęcia – prywatne „łapacze” czasu i domowe klasery archiwizujące miłe wspomnienia.

Ramki na zdjęcia – wypełnione sentymentalnymi fotografiami czy bardzo dekoracyjnymi grafikami – sprawiają, że puste, ascetyczne i lekko klaustrofobiczne wnętrza stają się (po prostu!) bardziej przyjazne. Ale to nie wszystko! Mając na uwadze szeroki wybór takich akcesoriów – to właśnie ramki mogą stać się dekoratorską inspiracją i gadżetem, który najmocniej wpłynie na finalny wystrój wnętrz odświeżonego domu czy mieszkania. W tym wypadku – zasada wyboru konkretnego dekoru jest banalnie prosta. Jeśli lubimy minimalizm – stawiajmy na ramki nowoczesne, na przykład metalowe czy plastikowe. Kiedy uznamy, że najlepiej czujemy się w aranżacjach przytulnych – strzałem w dziesiątkę okażą się ramki drewniane czy wykonane techniką decoupage. Wybór stylu, który reprezentować będą takie drobne dekory nierzadko świetnie predestynuje wygląd skończonej całości. A poza tym – ozdabianie gołej, odświeżonej ściany ulubionymi fotografiami i obrazami to symboliczny krok w nowy początek i udany start w pogoni za wymarzonym aranżem.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułDodatki do kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here