Dodatki do kuchni

0
2918

Prawdziwym sercem domu jest kuchnia. Nie salon albo sypialnia lecz kuchnia właśnie. I to wcale nie dlatego, że powstają tu – niezbędne przecież do życia – posiłki. O wiele bardziej istotny jest fakt, że to tu właśnie najczęściej spotyka się rodzina, tu zapada wiele kluczowych decyzji, to tu wreszcie lubimy usiąść z kubkiem gorącej kawy i odpocząć po ciężkim dniu.

Z tego wstępu musi wynikać oczywiście jakiś wniosek. Faktycznie wynika: meble kuchenne oraz dodatki do kuchni pełnią w naszym życiu krytyczną wręcz rolę. Skoro w kuchni spędzamy tyle czasu, powinniśmy w niej czuć się doskonale. Niezależnie więc od tego, czy bardziej odpowiada nam nowoczesna kuchnia czy też utrzymana w tradycyjnym „wiejskim” stylu – meble do kuchni powinny być dobrane bardzo starannie.

Solidny i ładny stół, estetyczne i praktyczne szafki – to absolutna podstawa. Ale nie wszystko. Warto więc zadbać również o klimatyczne dodatki i wysokiej jakości akcesoria kuchenne. Te pierwsze pozwolą nadać pomieszczeniu charakteru, te drugie zaś jednocześnie je udekorują i… po prostu bardzo przydadzą się w codziennym życiu.

Jak wszystko to ze sobą zgramy, zależy wyłącznie od naszego gustu. Nowoczesne meble kuchenne można uzupełnić o wyposażenie z nierdzewnej stali i „sterylne” oświetlenie LED, równie dobrze jednak można je ocieplić drewnianymi bibelotami i kolorowymi świeczkami. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wybrać dokładnie odwrotne rozwiązanie: w klimatycznym wnętrzu połączyć sękate drewno i powierzchnie z polerowanego aluminium.

O samym urządzaniu kuchni można zresztą napisać bardzo długą książkę. Najważniejsze, by cała kompozycja wprawiała nas w dobre samopoczucie i pomagała się zrelaksować, a jednocześnie – była praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości.

Warto jednak wspomnieć o jeszcze jednym gadżecie kuchennym. Otóż genialnym w swej prostocie wynalazkiem są podkładki na stół. Te praktyczne drobiazgi nie są specjalnie drogie, za to ogromnie ułatwiają życie. Dzięki nim problem trudnych do zmycia plam czy porysowanej powierzchni blatu odchodzi do przeszłości. Na dodatek – inwencja twórcza projektantów i fantazja producentów nie znają granic. Dlatego na rynku znajdziemy podkładki na stół w najrozmaitszych rozmiarach, wzorach i kolorach. Czasem zachowawczo stonowane, czasem wesołe i szalone, a czasem zupełnie zaskakujące – doskonale sprawdzają się w praktyce i wspaniale uzupełniają wystrój wnętrza.

Na koniec jeszcze dobra rada. Jako się rzekło – kuchnia jest „sercem domu”, rozpieszczajmy ją zatem. To nie ekspozycja muzealna ale centrum domowego życia. Przebywajmy więc w niej, dbajmy o jej czystość, gotujmy tu i jedzmy rodzinne posiłki, spotykajmy się z przyjaciółmi, a wreszcie – sprawiajmy jej wciąż prezenty w postaci nowych dodatków i akcesoriów. Ona z pewnością się nam odwdzięczy. Z całego serca…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here