Walory drzwi wejściowych aluminiowych

0
1565

Wybór drzwi wejściowych jest ważny z punktu widzenia parametrów użytkowych, ale także estetyki. Chociaż najczęściej zdarzają się modele wykonane z drewna, to warto zainteresować się drzwiami wejściowymi aluminiowymi o wyjątkowych zaletach. To świetna alternatywa dla drzwi drewnianych i stalowych.

Łatwy montaż i w dowolnym momencie

Wielu inwestorów decyduje się na samodzielny montaż drzwi, co pozwala na określone oszczędności. W tym kontekście znaczenie ma zarówno szybkość, jak i prostota montażu, a gwarantują to drzwi wejściowe aluminiowe. Wielkim ułatwieniem będą specjalne zawiasy trzystopniowe, dzięki którym bezproblemowo dokonuje się regulacji wysokości, regulacji bocznej oraz siły docisku.

Ważne jest również to, że montaż drzwi z aluminium można przeprowadzać w dowolnym momencie procesu budowlanego. Innymi słowy, nie trzeba czekać na zakończenie prac mokrych, jak tynkowanie czy też wykonanie i osuszenie posadzek, co jest przecież koniecznością w przypadku drzwi drewnianych. Aluminium nie pochłania wilgoci jak drewno, które przy wilgotności powyżej 60% zaczyna pęcznieć i już po krótkim okresie użytkowania drzwi wykonane z drewna przestają prawidłowo funkcjonować.

Odporność na pleśń, grzyby i szkodniki

Drzwi wejściowe aluminiowe w ogóle nie wykazują żadnej podatności na rozwój procesów gnilnych bądź atak korników, co bywa czasami problemem modeli drewnianych. Szczególnie dolna część skrzydła drzwiowego z drewna jest bardzo narażona na działanie wilgoci i to tam zazwyczaj mają początek niekorzystne procesy. Przy stolarce aluminiowej można liczyć na perfekcyjne działanie drzwi na przestrzeni wielu lat, a także na ich doskonały wygląd.

Warto przy tym podkreślić, że stolarka drewniana wymaga również systematycznych zabiegów konserwacyjnych i co 4-6 lat konieczne okazuje się oszlifowanie i polakierowanie albo pomalowanie drzwi specjalną farbą. Niekiedy takie zabiegi należy przeprowadzać częściej. W przypadku drzwi aluminiowych kolor oraz powłoka lakiernicza pozostają w stanie niezmienionym przez wiele lat. Pozwala to nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale także czasu.

Energooszczędność

Prawo budowlane kładzie coraz większy nacisk na budownictwo energooszczędne. Warto pamiętać, że oszczędność energii oznacza ulgę dla portfela, ale także duże korzyści dla środowiska naturalnego.

W tym kontekście drzwi wejściowe aluminiowe okazują się optymalnym wyborem, ponieważ zapewniają optymalne parametry termoizolacyjne, a ponadto dobrą wiatroszczelność i wodoszczelność. W efekcie zmniejszają się koszty zużycia energii, a jednocześnie zwiększa się komfort mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here