W poszukiwaniu tapety idealnej. Przegląd najmodniejszych wzorów

0
7738

Każdy, kto choć raz tapetował wnętrze przekonał się, jak za sprawą jednej niepozornej rolki można mocno odmienić bliską swemu sercu przestrzeń. W tym sezonie modne stają się tapety z artystycznym sznytem, łączące umiejętności rzemieślników z technologią cyfrowej epoki. Projektanci bezwstydnie naśladują naturę, wydobywając z niej to, co najpiękniejsze i oddają człowiekowi w gotowej formie pod postacią tapety. Zobaczmy, czym zachwycą nas designerzy wnętrz w najbliższym sezonie.

Tapety we wzór 3D. Dlaczego warto zastosować je w niewielkim wnętrzu?

Tapety we wzór 3D pokazują, że można otworzyć przestrzeń i sprawić, że ściany nie będą nudną płaszczyzną oddzielającą tylko poszczególne strefy domu. Mogą być interesujące, nieoczywiste i wielowymiarowe. Motywy 3D najlepiej widać na fototapetach utrzymanych w jednej kolorystyce. Wówczas najłatwiej skupić całą uwagę na konkretnej fakturze.

Jakie są najmodniejsze kolory tapet w  tym sezonie?

Rok 2018 upływa pod znakiem ultra violetu. Ten iście królewski kolor przewija się w tekstyliach i dodatkach, takich jak obrazy, parawany i fototapety. Oprócz chłodnego wrzosu innym, równie wyrazistym kolorem jest karminowa czerwień. Ten odcień czasem przybierają też fototapety dla dzieci. Soczysta i wyrazista barwa rozbudza zmysły i ożywia wnętrze, nadając mu nowej jakości. W palecie najmodniejszych tapet przewija się również szarość, która zazwyczaj przyjmuje fakturę betonu architektonicznego. Modna jest także biel pod postacią motywu cegły. Ją również można uzyskać we wnętrzu poprzez gotowy produkt, jakim jest fototapeta 3D. Szeroki wybór motywów można znaleźć na stronie https://www.fototap.pl.
Gra wzorem
Oprócz modnych w tym roku deseni, o których była mowa już wcześniej (beton architektoniczny i cegła), sporym powodzeniem cieszą się indywidualne, stworzone na zamówienie wzory. Klienci coraz częściej chcą, aby wystrój wnętrza odzwierciedlał ich zainteresowania i osobowość. Pragną być posiadaczami mieszkań i domów, które wyróżniają się na tle innych. W ślad za tymi potrzebami podążają również producenci tapet. Poza możliwością stworzenia totalnie własnego wzoru, prezentują oni krótkie serie, które składają się z kilku deseni w limitowanej kolekcji. Po kilku miesiącach dany wzór jest już niedostępny, co daje poczucie ekskluzywności i wyjątkowości osobie, której udało się go nabyć.

W 2018 roku pojawiają się także bogato zdobione tapety z ciemnym tłem. Szczególnie okazale prezentują się tapety z wzorem połyskującego adamaszku na ciemnym kobaltowym tle. Sporym powodzeniem cieszą się również odcienie turkusu, papuziej zieleni i fuksji, które wspaniale korespondują z tapetami nadrukowanymi we wzór tropikalnej dżungli, pełnej bujnej roślinności, do której aż chciałoby się na chwilę przenieść.

Fototapety do biura, fototapety 3D, a także wiele innych produktów można kupić w sklepie https://www.fototap.pl/fototapety.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here