Termowentylator – w jakich pomieszczeniach się przyda?

0
2549

Za oknem coraz chłodniej, ale wciąż jeszcze nie czas na uruchamianie ogrzewania czy rozpalanie w piecu? Jest szybki sposób na to, by ponieść temperaturę powietrza w domu czy biurze – wystarczy uruchomić termowentylator. Czym wyróżnia się ten sprzęt i gdzie będzie szczególnie przydatny?

Termowentylator, czyli mobilne urządzenia grzewcze

Farelki, bo tak inaczej nazywa się termowentylatory, są urządzeniami o niewielkiej mocy – aby je uruchomić, wystarczy mieć dostęp do źródła prądu. Ich podstawową zaletą jest niewielki rozmiar i waga, dzięki czemu są sprzętem przenośnym, którego położenie w dowolnej chwili zmienimy. Dzięki temu, że ciepłe powietrze nadmuchiwane jest niemal od razu po uruchomieniu urządzenia, pozwala no w krótkim czasie nagrzać pomieszczenie do pożądanej temperatury.

Choć termowentylatory w większości są produktami mobilnymi, wiele nowoczesnych modeli możemy również zamocować na stałe, wieszając na ścianie. Zazwyczaj jednak nie sprawdzają się jako jedyne źródło ciepła – wysoka cena energii elektrycznej powoduje, że stosujemy je najczęściej jako uzupełnienie podstawowego systemu grzewczego.

Gdzie przyda się termowentylator

Na co zwrócić uwagę, wybierając termowentylator?

Nowoczesne farelki oferują szereg praktycznych funkcji, dlatego przed wyborem konkretnego sprzętu warto zapoznać się np. z rankingiem termowentylatorów w Euro oraz parametrami poszczególnych modeli. Farelka może służyć nie tylko do grzania, ale również do chłodzenia – większość modeli posada także nawiew zimnego powietrza przydatny latem. Ponadto w niektórych z nich możemy regulować wysokość nawiewu oraz jego kierunek, by dostosować je do swoich potrzeb. Inne modele wyposażono natomiast w funkcję oscylacji.

Jeśli chcemy oszczędzić miejsce w pomieszczeniu, sprawdźmy, który termowentylator nadaje się do montażu na ścianie lub który wyróżnia się kompaktową budową. Pamiętajmy też, że nie każdy sprzęt sprawdzi się w łazience – aby tak było, wybrany modle powinien mieć odpowiednie zabezpieczenia. Dla bezpieczeństwa użytkowania sprzętu niezwykle ważna jest ponadto ochrona przed przegrzaniem oraz funkcja automatycznego wyłączania w przypadku wywrócenia. Możliwość regulacji mocy oraz temperatury, obecność termostatu oraz programatora to kolejne aspekty, które warto uwzględnić podczas zakupu.

Termowentylator

Gdzie przyda się termowentylator?

Farelka przyda się w każdym domu i mieszkaniu – sprawdzi się jako źródło ciepła poza sezonem grzewczym, a także przyda się osobom preferującym wyższą temperaturę niż pozostali domownicy. Jest także praktycznym urządzeniem w nieogrzewanych pomieszczeniach z dostępem do prądu, np. garażu, warsztacie, magazynie, domku letniskowym czy na działce. Termowentylatory znalazły także zastosowanie w dogrzewaniu biur i sklepów, a nawet większych przestrzeni, takich jak sale sportowe.

Farelka jest więc sprzętem uniwersalnym, który może przydać się w różnych miejscach i okolicznościach, a jej niewątpliwą zaletą jest możliwość szybkiego ogrzania się precyzyjnie nakierowanym, ciepłym strumieniem powietrza. Jej zakup to z pewnością dobry pomysł, nawet jeśli nie będziemy korzystać z niej zbyt często.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here