Sprawdź, które dzielnice Krakowa są najlepsze do zamieszkania

0
5643

Kraków znajduje się w czołówce polskich miast, w których rokrocznie przybywa najwięcej nowych mieszkańców. Nie można się zresztą dziwić temu trendowi, biorąc pod uwagę historyczne zaplecze miasta, liczne atrakcje turystyczne i szeroki wachlarz możliwości dla studentów, absolwentów i rodzin z dziećmi. Wybór dzielnicy zależy oczywiście od osobistych preferencji, jednak można wymienić kilka miejsc, które cieszą się wyjątkową popularnością.

Przeobrażający się charakter Dębnik

Jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Krakowa są zlokalizowane na południowym brzegu Wisły Dębniki. To tutaj swoją siedzibę znalazło wiele międzynarodowych korporacji – Krakowski Park Technologiczny, z takimi firmami jak Nokia czy Shell, zapewnia pracę wielu absolwentom i studentom. Na Ruczaju znajduje się także kampus najstarszej uczelni w Polsce Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warto mieć także na uwadze bliskość wielu terenów rekreacyjnych w tej dzielnicy, co sprawia, że z jej uroków chętnie korzystają nie tylko studenci, ale i całe rodziny.

Swoszowice – ucieczka od wielkomiejskiego zgiełku

Osoby, którym zależy na połączeniu udogodnień życia codziennego z dobrą infrastrukturą, powinny zapoznać się bliżej z tym, co ma do zaoferowania im dzielnica Swoszowice. Najbardziej popularną częścią dzielnicy są Kliny, które przyciągają nowych mieszkańców dużą dawką zieleni i spokoju od hałasu. Bliska odległość do centrum miasta, rozwinięta infrastruktura, łatwy dostęp do placówek medycznych i oświaty sprawiają, że powstające tu inwestycje są pożądane przez ludzi poszukujących domu lub mieszkania. Przykładem jest położona na niewielkim wzgórzu inwestycja Panorama Kliny, która swoją nazwę zawdzięcza możliwości podziwiania malowniczego widoku na góry z najwyższych kondygnacji budynków. Spokój, poczucie swobody i prywatności z dobrze rozwiniętymi udogodnieniami dnia codziennego to bez wątpienia atut tego miejsca, który przekłada się na zadowolenie mieszkańców.

Wyjątkowa Wola Justowska

Jeśli szukasz na mapie Krakowa miejsca, w którym zamieszkanie wiąże się z prestiżem, to bez wątpienia powinieneś zapoznać się z zaletami Woli Justowskiej. Mocną stroną tej dzielnicy jest bliska odległość do centrum miasta oraz atrakcyjnych terenów sprzyjających rekreacji, np. Błoni, Parku Decjusza czy Lasku Wolskiego. Doskonała lokalizacja i obfita zieleń przyciągają w te strony Krakowa przede wszystkim miłośników luksusowych nieruchomości.

Bezpieczne i dobrze skomunikowane z całym miastem Bronowice                         

Dobry dojazd do uczelni i wielu biurowców sprawia, że dzielnica Bronowice systematycznie się rozrasta i zyskuje coraz większą popularność. Warto przywołać chociażby Bronowice Business Center, biurowce przy Armii Krajowej oraz dobry dojazd do uczelni, takich jak: Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny i Uniwersytet Ekonomiczny. Bronowice to jednak nie tylko budynki – na uwagę zasługuje bliskość Ojcowskiego Parku Narodowego i Parku Młynówka Królewska – miejsca ta sprzyjają rekreacji i wypoczynkowi na łonie natury.

Atrakcyjna lokalizacja i dogodna komunikacja – Czyżyny

Czyżyny to bez wątpienia miejsce dla osób poszukujących bliskości centrów rozrywki i rekreacji. To tutaj znajduje się Park Lotników Polskich, nowoczesna hala widowiskowo-sportowa Tauron Arena i zabytkowy pas startowy starego lotniska Kraków-Rakowice-Czyżyny. Obok terenów rekreacyjnych na Czyżynach rozwija się także sfera biznesowa, dzięki czemu dzielnica ta wpasowuje się w preferencje różnych grup odbiorców.

Sprawdź ofertę dewelopera Inter-Bud: http://www.mieszkania.inter-bud.pl/ 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here