Paleta barw farb do ścian

0
3002

Paleta barw farb do ścian na ogół jest bardzo bogata i zróżnicowana. Z tego powodu ciężko nam podjąć ostateczną decyzję odnośnie koloru naszego wnętrza. Jakie odcienie z palety barw warto ze sobą łączyć? Które z nich nie wychodzą z mody? Podpowiadamy.

Najciekawsze zestawienia kolorystyczne

Pamiętajmy, że to kolorystyka wnętrza tworzy niezwykłą atmosferę, która panuje w danym pomieszczeniu. Istotne są ciekawe, nowoczesne połączenia kolorystyczne, co stanowi bardzo dobry pomysł na świetne aranżacje. Dzięki nim jesteśmy w stanie całkowicie odmienić nawet z pozoru bardzo zwyczajne wnętrza.

Brązy i zielenie

Piękne, wiosenne palety barwy zieleni oraz brązów są kojarzone z odcieniami kolorów natury. Poleca się je zwłaszcza do mieszkań w dużych miastach, gdzie można w ten sposób zaspokoić swoją tęsknotę za naturą i jej odcieniami. Te kolory doskonale sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak sypialnia, salon czy pokój dziecięcy. Wpływają one relaksująco i odprężająco na człowieka.

Beże i czerwienie

Doskonałym i niezwykle ciekawym połączeniem kolorystycznym jest beż z czerwienią. Spokojne i przytulne beże w połączeniu z tak mocnym akcentem, jakim jest intensywna czerwień tworzą ciepłe, przyjazne wnętrze, które pięknie będzie się prezentować w pomieszczeniach słabo oświetlonych, np. z małymi oknami.

Fiolety, beże i błękity

Barwy w odcieniach niebieskich w połączeniu z fioletem dają we wnętrzu spokój i harmonię, choć pamiętajmy, że w zimnych odcieniach. Jeśli połączymy te zimne barwy z beżem, to ocieplimy ich wizerunek, co stworzy piękne i przytulne pomieszczenie.

Odcienie szarości

Barwy i rozmaite odcienie szarości wciąż są w modzie. Znakomicie podkreślają urok wnętrz nowoczesnych, tradycyjnych czy stylowych. Szarość tworzy wrażenie ładu i porządku, nawet w chaotycznych, pełnych różnych przedmiotów pomieszczeniach. Szarość dodaje aranżacjom wrażenia głębi. Ta barwa sprawdzi się właściwie wszędzie, ale szczególnie poleca się ją w pokojach pełnych światła dziennego lub sztucznego.

Delikatne pastele

Delikatne, pastelowe barwy dają efekt stonowanego, relaksującego wnętrza. Dzięki takim kolorom w pokoju panuje ład, symetria, łagodność oraz cisza.

Połączenie zieleni, błękitu i szarości

Dzięki neutralnym barwom takim jak spokojna zieleń, grafit oraz błękit uzyskasz niezwykle ciekawe, modne obecnie połączenie. Pasuje ono bardzo do wnętrz o niewielkiej powierzchni w nowoczesnym stylu. Delikatność razem z chłodem tych kolorów dają wrażenie nieprzeniknionej głębi. Grafit daje efekt równowagi i stabilności. Jest to niezwykle fascynujący, inspirujący efekt kolorystyczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here