Na co zwrócić uwagę wybierając bezpieczne meble dla dzieci?

0
2175

Pojawienie się dziecka to niezwykle ważny czas dla każdego rodzica. Chcąc się dobrze przygotować, zapewne zastanawiasz się nad najlepszymy zabawkami, ciepłymi ubrankami, a przede wszystkim nad wyborem sprawdzonych i bezpiecznych mebli.

Te ostatnie mają niezwykle ważne zadanie. Zdrowie dziecka i jego prawidłowy rozwój jest niezaprzeczalnym priorytetem dla każdego, a pierwsze lata są decydujące. Dlatego wszystkie przyjazne dla dzieci meble powinny cechować się zaokrąglonymi brzegami, a nie tylko urokliwą estetyką.

Niezawodność

Szukając bezpiecznych mebli dziecięcych chcesz wybrać takie, które posiadają odpowiednie atesty oraz spełniają wszelkie normy przewidziane w ramach Unii Europejskiej. Konstrukcje mebli powinny być solidne i wytrzymałe. Nie mogą w żadnym wypadku być podatne na przewracanie w przypadku puknięcia, czy dalszego wysunięcia czy otworzenia szuflady. Dla najbardziej aktywnych dzieci zalecane jest również przymontowanie mebla do ściany czy dokupienia dodatkowych ultrabezpiecznych zabezpieczeń. Wtedy możesz pozwolić dziecku na odkrywanie świata bez ryzyka zrobienia sobie krzywdy.

Meble przyjazne dla dzieci

Dobre wymiary

Meble przyjazne dla dzieci to przede wszystkim konstrukcje dopasowane wielkością do niewielkiego wzrostu pociech. Twoje dziecko może stawać się samodzielnym i dorastać w naturalny sposób. Jednak modele takie mają wadę, która bardzo szybko sprawia, że stają się nienajlepszym rozwiązaniem. Maluchy szybko rosną, a więc małe meble szybko tracą swoją podstawową funkcję. Zadbaj o to, aby wybrane meble były nie tylko funkcjonalne, ale też posłużyły Twojemu dziecku przez lata. Wybierając pełnowymiarowe konstrukcje uzyskujesz pewność, że dziecko nie wyrośnie z nich już niebawem.

Trwałość

Wybierając pełnowymiarowe meble zapewne zastanawiasz się, który z materiałów będzie odpowiadał najlepiej potrzebom ich małego właściciela. Nic nie sprawdzi się lepiej niż naturalne produkty. Wybierając meble drewniane czy ze sklejki rodzic może być pewny, że będą odporniejsze niż te z plastiku, bardziej wytrzymałe na ciężar, a także bezpieczniejsze dla środowiska. Ze względu na swoje właściwości i wyjątkowo wysoką odporność na wyginanie się od ciężaru najlepszą opcją dla pokoju dziecka będzie sklejka.

Estetyka

Dobrze dobrane do siebie meble w zgranych, harmonijnych kolorach zapewnią nie tylko piękny wygląd, ale też będą pozytywnie wpływać na samopoczucie maluszka. Na rynku jest dostępne wiele bezpiecznych mebli dla dzieci. Producent naturalnych mebli z Poznania, Nuki.pl, w swojej ofercie przedstawia szeroką gamę mebli dziecięcych w neutralnych kolorach. Proponowane przez firmę rozwiązanie pozwala na łatwe przejście z wieku przedszkolnego w szkolny, dzięki wymianie kilku tylko detali, zbyt infantylnych na pokój dziecka w wieku szkolnym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here