Jakie zabezpieczenia warto zainstalować na terenie posesji?

0
5180

Nowoczesne technologie sprawiają, że mamy dostęp do coraz większej ilości sposobów na ochronę mienia. Warto poznać najpopularniejsze rodzaje zabezpieczeń, które możemy zamontować na terenie posesji.

Wideodomofony

Jedną z podstaw bezpieczeństwa współczesnych domów są wideodomofony. Chociaż jeszcze jakiś temu były domeną systemów ochrony obiektów przemysłowych i strzeżonych osiedli, dzięki coraz niższym cenom sprzętu obecnie może je zainstalować każdy. Są to urządzenia podobne do domofonów, z tym że umożliwiające również obejrzenie proszącej o możliwość wejścia do budynku osoby. Na tym jednak ich możliwości się nie kończą.

Wideodomofony posiadają funkcję rejestrowania obrazu. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, a urządzenie zacznie pod naszą nieobecność w domu rejestrować obraz, który zapisywany jest w pamięci wraz z datą i czasem rejestracji. Niektóre urządzenia oferują do tego funkcję monitoringu, w ramach którego podczas naszej nieobecności kamera będzie automatycznie rejestrować obraz i zapisywać go co określoną ilość czasu. Dzięki wideodomofonowi możemy zatem sprawdzić, co dzieje się w obrębie posesji i przylegającym do niego terenie w trakcie naszej nieobecności.

Starszego typu wideodomofony oferowały obraz czarno-biały. Obecnie jednak dostępne są również modele z kolorowymi wyświetlaczami o przekątnej do 2.5 do nawet 10 cali. Nowoczesne kamery wykorzystują diody LED, które emitując światło w paśmie podczerwieni, umożliwiają bardzo dobrą widoczność w nocy. Co więcej, zaawansowane urządzenia dają możliwość podłączenia monitora, a nawet telewizora dla jeszcze lepszej widoczności.

Wideodomofony są urządzeniami bardzo przydatnymi z punktu widzenia bezpieczeństwa z kilku istotnych powodów. Po pierwsze, już samo zobaczenie osoby proszącej o wejście na posesję może nam sporo powiedzieć o jej intencjach. Funkcja monitoringu może zaś okazać się pomocna w trakcie ewentualnej konsultacji z policją.

Monitoring CCTV

Monitoring CCTV to technologia, która obecnie znajduje zastosowanie nie tylko w muzeach, bankach i obiektach przemysłowych, lecz również i mieszkaniach. System ten składa się z kamer zamontowanych w ograniczonym obszarze (np. bank, lotnisko, mieszkanie) oraz monitorów, do których wysyłany jest obraz. Pozwala on obserwować określony teren w poszukiwaniu niepożądanych osób i/lub zachowań. W razie, gdyby w jego obrębie doszło np. do kradzieży, dzięki obrazowi zarejestrowanemu przez kamerę możliwe będzie rozpoznanie twarzy sprawcy.

Co ważne, obecnie systemy CCTV umożliwiają podgląd obrazu nie tylko na monitorach znajdujących się w obrębie obiektu, ale i np. na ekranie tabletu czy smartfonu. Systemy oparte na rejestratorze LAN pozwalają na podgląd nagrań nawet z drugiego końca świata – wystarczy jedynie dostęp do internetu.

Z perspektywy osób prywatnych system CCTV może okazać się niezastąpiony np. w trakcie wyjazdu. Pozwala „mieć oko” na posesję niezależnie od miejsca pobytu. Kamery zainstalowane w różnych miejscach posesji umożliwiają dokładną obserwację całego obszaru.

Wideodomofony i systemy CCTV na terenie Poznania i okolic

Na terenie Poznania i okolic jedną z najbardziej uznanych firm zajmujących się instalacją i sprzedażą opisanych powyżej urządzeń jest AJM Alarmex. W jej ofercie znajduje się sprzęt renomowanych firm, jak również i tych mniej znanych, ale solidnych i sprawdzonych. W każdym przypadku mogą Państwo liczyć na fachowy montaż oraz wysoką jakość urządzeń w atrakcyjnych cenach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here