Jaki wybrać metraż mieszkania i liczbę pokoi dla rodziny?

0
1858

Planujesz kupno mieszkania? Szukasz lokalu dla siebie i swojej rodziny? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie i jaki metraż zapewni Ci wystarczającą ilość przestrzeni, by czuć się w nim komfortowo.

Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na kupno mieszkania należy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. Z uwagi na spory wydatek, zakup powinien być dobrze przemyślany i przede wszystkim satysfakcjonujący. Rynek mieszkań stale się powiększa, a oferta deweloperów jest na tyle różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając mieszkania należy zwrócić uwagę na:

  • lokalizację,
  • dojazd do centrum,
  • infrastrukturę – dostęp do sklepów, przychodni, szkół itp.,
  • cenę mieszkania i późniejsze koszty jego utrzymania,
  • rodzaj zabudowy,
  • metraż i liczbę pokoi.

Wybór metrażu i liczby pokoi

Szukając mieszkania dla rodziny przede wszystkim należy zwrócić uwagę na metraż i liczbę pokoi. Największą popularnością cieszą się mieszkania trzypokojowe, ponieważ metraż pozwala nie tylko na urządzenie pokoju dla dziecka, ale także rodziców. Ponadto większa liczba pokoi zapewni wystarczającą ilość przestrzeni także w przypadku powiększenia się rodziny. Pokój dziecka powinien mieć co najmniej 10m2, natomiast sypialnia może mieć około 6-8m2.

Funkcjonalna przestrzeń

Kolejnym bardzo ważnym elementem przy wyborze mieszkania jest jego funkcjonalność. Przy wyborze zwróć uwagę na jego rozkład i wybierz takie, które oferuje najwięcej przestrzeni do codziennego życia. Szerokie i długie korytarze to dużo „nieprzydatnych” metrów kwadratowych. Jeżeli w swoim mieszkaniu pragniesz stworzyć wspólną, dużą przestrzeń – wybierz lokal, w którym salon będzie połączony z kuchnią. Oprócz optycznego powiększenia, takie rozwiązanie zapewni także bezpieczeństwo Twoich dzieci, które będą mogły być bawić się pod Twoją kontrolą podczas codziennych obowiązków. Funkcjonalna przestrzeń to również taka, która pomieści wszystkie niezbędne meble i domowe akcesoria. Zwróć uwagę czy w mieszkaniu znajdzie się miejsce na duży wypoczynek, stół, biurka, szafy.

Parking, plac zabaw, szerokie korytarze

Na komfort rodzinnego mieszkania duży wpływ mają także obiekty, które znajdują się wokół mieszkania. Zwróć uwagę na to czy na osiedlu znajdują się miejsca parkingowe, garaż podziemny, plac zabaw. Dodatkowym ułatwieniem dla rodziny będą także szerokie chodniki do swobodnych spacerów z wózkiem, a także komórki lokatorskie do jego przechowywania.

Przestrzeń dodatkowa

Jednym z aspektów, na które można zwrócić uwagę przy wyborze rodzinnego mieszkania jest tak zwana dodatkowa przestrzeń. Mieszkanie 3 pokojowe we Wrocławiu – http://www.osiedleslowik.pl/mieszkania-3-pokojowe/, oferuje nie tylko funkcjonalny rozkład pokoi, ale także udogodnienia w formie tarasu czy balkonu. Dodatkowa przestrzeń to doskonałe rozwiązanie dla dzieci. Letnie zabawy na świeżym powietrzu staną się bezpieczniejsze, a Twoje dziecko w każdym momencie będzie mogło korzystać ze świeżego powietrza. Taras pozwala także na ustawienie małego baseniku bądź hamaka, w którym będzie można wygodnie odpocząć.

Centrum miasta czy jego obrzeża?

Zapewne zastanawiasz się jaka lokalizacja będzie odpowiednia dla Twojej rodziny. Kupując mieszkanie w centrum miasta musisz liczyć się z o wiele większą ceną za metr kwadratowy, a także z hałasem i zanieczyszczonym powietrzem. Mieszkania na obrzeżach miasta są zdecydowanie tańsze, a dojazd do centrum zajmuje kilkanaście minut. Mieszkanie trzypokojowe na Psim Polu z rynku pierwotnego dostaniesz już za około 5200 zł za metr kwadratowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here