Jak wybrać dobrego dewelopera – 4 sprawdzone rady

0
1878

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie niejednej osoby. Własne cztery ściany dają poczucie niezależności oraz komfortu. W swoim mieszkaniu można na przykład aranżować wnętrza w dowolny sposób, biorąc pod uwagę wyłącznie zdanie najbliższych, a nie na przykład wynajmującego. Taki zakup wiąże się jednak ze sporym wydatkiem finansowym. Zanim wydasz odłożoną kwotę na swoje wymarzone lokum, musisz być pewny, że wybrałeś odpowiednią firmę deweloperską. W tym artykule podpowiemy Ci, jak sprawdzić jego rzetelność oraz uczciwość.

Po pierwsze – doświadczenie firmy deweloperskiej

Deweloper z kilkunastoletnim doświadczeniem czy początkująca firma – którą opcję wybierzesz? Z pewnością zdecydujesz się na firmę deweloperską, która:

  • działa na rynku nieruchomości już jakiś czas,
  • zdążyła poznać zasady obowiązujące w tej branży,
  • potrafi umiejętnie i z korzyścią dla klienta planować budowę nieruchomości i zarządzać nią.

Możesz mieć pewność, że firma będąca na rynku deweloperskim co najmniej kilkanaście lat ma nie tylko ogromne doświadczenie, ale także zaufaną grupę wykonawców, którzy przy budowie mieszkania lub domu trzymają się ustalonych terminów oraz planów realizacji.

Po drugie – historia realizowanych inwestycji

Przed wyborem firmy deweloperskiej warto także dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii samej firmy oraz realizowanych przez nią projektów. Co możesz zrobić w tej kwestii?

  • Dokładanie przeanalizuj historię wszystkich inwestycji wykonanych przez firmę deweloperską.
  • Sprawdź, czy deweloper za każdym razem wykazywał się terminowością i dokładnością w trakcie wykonywania nieruchomości.
  • Prześledź zakończone realizacje pod kątem ich różnorodności oraz oferowanych standardów.
  • Poczytaj o inwestycjach, jakie interesujący Cię deweloper wykonał bądź wykonuje w Twoim mieście. Ich duża liczba będzie świadczyła o tym, że zna on potrzeby rynku lokalnego.

Po trzecie – opinie innych klientów

Dokładnych i prawdziwych informacji o interesującej Cię firmie deweloperskiej z pewnością udzielą Ci jej byli oraz obecni klienci. Możesz zacząć od zapoznania się z opiniami i komentarzami na forach internetowych lub w artykułach prasowych. Informacje na temat firmy deweloperskiej uzyskasz także z jej strony internetowej. Sprawdź, czy strona jest aktualizowana na bieżąco i czy deweloper otrzymał jakieś nagrody. W branży deweloperskiej najczęściej są one gwarancją skuteczności i rzetelności danej firmy. Przejrzyj także zdjęcia zrealizowanych inwestycji i zobacz, czy spełniają wszystkie Twoje oczekiwania. Taka wiedza na pewno pomoże Ci w podjęciu słusznej decyzji w kwestii wyboru dobrego dewelopera.

Po czwarte – spotkanie w cztery oczy

Przed wyborem firmy deweloperskiej spróbuj umówić się na spotkanie z jej przedstawicielem. Jego zachowanie pozwoli Ci wywnioskować, z kim miałbyś mieć do czynienia w czasie procesu kupna mieszkania. Jeśli kontakt z deweloperem jest utrudniony lub do Twojej sprawy nie wyznaczono jednej osoby, która zajmowałaby się wszystkim od początku do końca, to dobrze zastanów się nad wybraniem takiej firmy. W trakcie trwania takiego spotkania będziesz miał także możliwość zadania pytań oraz rozwiania wszelkich wątpliwości. Przedstawiciel firmy odpowiada wymijająco lub nie chce udzielać Ci szczegółowych informacji? Możesz być pewien, że z podobnym zachowaniem zatkniesz się również na dalszych etapach procesu kupna nowego lokum. Jeśli umówisz się na spotkanie w biurze dewelopera, zwróć uwagę na to, czy jest to miejsce zadbane i urządzone profesjonalnie. Aranżacja miejsca pracy na pewno da Ci namiastkę tego, jak działa na co dzień dana firma.

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje kilka metod na sprawdzenie, czy interesujący Cię deweloper jest godny Twojego zaufania. Szybki i bezproblemowy kontakt, wieloletnie doświadczenie, terminowość i rzetelność, a także znajomość rynku lokalnego oraz jedna zaufana osoba zajmująca się całym procesem kupna mieszkania – to podstawy działania dobrej firmy deweloperskiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here