Dom inteligentny – twój nowoczesny dom jednorodzinny

0
2597

Chcesz wybudować komfortowy, łatwy w utrzymaniu i funkcjonalny dom jednorodzinny? W takim przypadku nie zapominaj o wykonaniu w nim instalacji typu „inteligentny budynek”. To duże udogodnienie, na które cię stać!

Inteligentnym budynek, w skrócie BMS od angolskiego Building Management System to określenie bardzo zaawansowanych technicznych budynków. Są one wyposażane w specjalny system detektorów oraz czujników, instalacji, urządzeń oraz system zarzadzania, który pozwala na obsługę wszystkich elementów. Dzięki pozyskiwanym informacjom z zewnątrz budynek jest w stanie reagować na różne zmiany, na przykład temperatury, obecności, zmierzchu.

Obecnie coraz częściej nowoczesne projekty domów jednorodzinnych wykorzystują instalacje typu „inteligentny dom”. Mogą one obejmować różnego rodzaju instalacje i urządzenia w zależności od tego, jakie mamy potrzeby.

Przykładowe zastosowanie systemu „inteligentny budynek”:

  • sterowanie ogrzewaniem, aby uzyskać optymalną oszczędność na użyciu energii
  • sterowanie oświetleniem, które pozwala na automatyczne włączanie i wyłączanie oświetlenia w zależności od programu, ruchu, pory dnia
  • zabezpieczenie budynku, na przykład przez symulację obecności, obsługę systemu alarmowego i monitoringowego
  • sterowanie wentylacją i klimatyzacją w budynku
  • sterowanie nawadnianiem ogrodu, na przykład wtedy, gdy jest zbyt sucho
  • sterowanie bramami wjazdowymi i garażowymi

To tylko przykładowe zastosowania dla systemów inteligentnego budynku, ponieważ możemy dzięki nim uzyskać znacznie więcej funkcjonalności. Systemy też są dopasowywane indywidualnie do potrzeb użytkowników, co powoduje, że razem z nimi możemy uzyskać tak wysoki komfort.

Instalację typu „inteligentny dom” jesteśmy w stanie wykonać w praktycznie każdym budynku. Do wyboru mamy instalacje przewodowe oraz bezprzewodowe. W internecie znajdziemy też nowoczesne projekty domów jednorodzinnych bazujące na systemach inteligentnego budynku, które projektowane są właśnie z myślą o pełnym wykorzystaniu tej technologii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here