Ceramiczny chlebak

0
8165

Ceramika jest dobrym materiałem do aranżacji wnętrz, jeśli zależy nam na tym, by uzyskać naturalny, rustykalny efekt. Ceramiczny chlebak doskonale wpasuje się także do kuchni urządzonej w klasycznym lub retro stylu. Jego użytkowanie wymaga jednak pewnej dozy ostrożności, bowiem ceramika jest materiałem dość kruchym i uderzenie w nią czymś ciężkim może prowadzić do jej uszkodzeń.

Jak wybrać dobry ceramiczny chlebak?

Ceramika jest materiałem nieprzepuszczającym powietrza, dlatego chlebak z niej wykonany musi posiadać otwory zapewniające jego cyrkulację. W przeciwnym razie, może się okazać, że przechowywane pieczywo zwyczajnie będzie pleśnieć. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu chlebaka, co w przypadku ceramiki nie sprawia żadnych trudności.

Ponadto, chlebak ma pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. Ceramiczne chlebaki malowane są na tak fantazyjne wzory, że szkoda byłoby z tego nie skorzystać w urządzaniu kuchni. Chlebak jest elementem stojącym bezpośrednio na blacie kuchennym, dlatego powinien naturalnie wtapiać się w styl pomieszczenia.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here