Beton architektoniczny – czy warto?

0
3296

W dzisiejszych czasach asortyment materiałów wykończeniowych stosowanych do aranżacji wnętrz jest tak ogromny, że niektórzy mają duży problem, z wyborem jak ma wyglądać na przykład ich salon.

Na szczęście kreatywność ludzka nie zna granic i wymyślono beton architektoniczny jako sposób na oryginalne wykończenie różnego rodzaju pomieszczeń.

Metod wykonania tego typu aranżacji jest wiele, mogą to być płyty z betonu architektonicznego, szpachla do zacierania, farba strukturalna lub na przykład masa dekoracyjna, bez względu na sposób, jaki wybierzemy, efekty są świetne, jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń o surowym wyglądzie. Można powiedzieć, że odcienie bieli i szarości, jakie uzyskujemy przy zastosowaniu betonu architektonicznego, są zawsze efektowne, a w przypadku chęci zmiany wystroju nie ma potrzeby przemalowywania ścian, ponieważ niepowtarzalne efekty można uzyskać, stosując dodatki o wyrazistej kolorystyce.

Beton architektoniczny z powodzeniem można stosować również w pomieszczeniach takich jak łazienka, może zastępować kafelki lub na przykład marmur i jest przy tym dużo łatwiejszy w obróbce i co bardzo ważne tańszy.

Asortyment jest szeroki, mamy do wyboru posadzki, umywalki, mydelniczki, stojaki na papier toaletowy, wieszaki, odlewane blaty.

Z tej samej „rodziny betonów” w sprzedaży możemy znaleźć również beton dekoracyjny.

Jeśli chcecie stworzyć pomieszczenie o charakterze industrialnym, to zastosowanie betonu dekoracyjnego pozwoli na uzyskanie różnych odcieni szarości, co da wam efekt surowości oczekiwany od tego typu pomieszczenia. Ten rodzaj wykończenia można z powodzeniem zastosować w nowoczesnych apartamentach typu loft, elewacjach, restauracjach, klatkach schodowych, pracowniach i biurach.

Uzyskamy świetny efekt, łącząc beton dekoracyjny z oryginalnymi dodatkami z drewna wykończonego na surowy wygląd na przykład biurko lub półka, chromowaną armaturą w łazience, możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Więc nie bójmy się betonowych wnętrz i do dzieła.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here