5 cech wyróżniających dobrą agencję ochrony mienia

0
2865

W dzisiejszych czasach pytanie o bezpieczeństwo pojawia się bardzo często. Zarówno jeśli chodzi o ochronę własności prywatnej, bezpieczeństwo najbliższych czy ochronę w przestrzeni publicznej.

Nie czujemy się bezpiecznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje agencji ochrony mienia, czy to do celów prywatnych czy biznesowych. Trzeba przyznać, że tego typu ochrona to obecnie najskuteczniejsze i cenowo najkorzystniejsze narzędzie gwarantujące bezpieczeństwo.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na agencje ochrony mienia powstało wiele podmiotów świadczących tego typu usługi. Jak z tej obszernej oferty wybrać najlepszą agencję?

Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

Doświadczenie – sprawdź od kiedy agencja działa na rynku. Oczywiście agencja z dłuższą historią zwykle jest lepsza, wiąże się z to z większym doświadczeniem. Ale wcale nie oznacza to, że młode agencje trzeba od razu skreślić.

Pracownicy – sprawdź kogo zatrudnia dana firma. Czy zatrudnione osoby posiadają odpowiednią wiedzę techniczną, czy znane są im przepisy prawa w zakresie ochrony i obrony, czy potrafią udzielić pierwszej pomocy i czy są sprawne fizycznie. To bardzo ważne cechy, które wpływają na jakość usług, a więc bezpieczeństwo klientów.

Sposób działania – najważniejsze jest to ile czasu potrzebuje patrol by dotrzeć na miejsce w razie alarmu. Ja wygląda interwencja, jakie są procedury w sytuacjach wyjątkowych np. gdy napastnicy posiadają broń palną lub jest ich bardzo wielu. Warto również dopytać z ilu osób składa się patrol.

Ubezpieczenie – każda agencja ochrony warszawa musi mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiąże się z ewentualnym odszkodowaniem za skradzione bądź zniszczone mienie na skutek późnego przyjazdu grupy interwencyjnej.

Portfolio – warto sprawdzić z jakimi firmami, obiektami dotychczas współpracowała dana agencja. Ochrona prywatna domów, mieszkań, dóbr materialnych, a ochrona dużych obiektów biznesowych wymaga innej organizacji. Dlatego warto upewnić się, że wybrana agencja sprosta naszym oczekiwaniom.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here