Wykończenie sanitariatów publicznych odporne na zniszczenie

0
2058

Miejsca użyteczności publicznej wymagają wyboru odpowiedniego wykończenia ścian i podłóg, które będzie odporne na ścieranie, a także zabrudzenia. Tam, gdzie codziennie mnóstwo osób korzysta z publicznych sanitariatów jest to szczególnie potrzebne. Istotne znaczenie ma również łatwość czyszczenia podłogi i ścian, aby takie miejsca mogły pozostawać na dłużej sterylnie czyste, a korzystanie z nich nie było przykrą koniecznością. Dlatego warto wykorzystać porządne płytki techniczne, które posiadają wszystkie niezbędne cechy predestynujące do wykorzystania w miejscach tłumnie uczęszczanych, takich jak publiczne toalety.

Posadzka żywiczna – brak spoin sprzyja najwyższej sterylności

Sanitariaty publiczne to miejsca z których korzystają również osoby z ograniczeniami ruchowymi, zarówno starsze, jak i niepełnosprawne, dlatego w takiej sytuacji warto stosować wykończenie bez spoin, po którym bez większych problemów mogą poruszać się wózki inwalidzkie. Dodatkowo powinno być odporne na wnikanie bakterii, grzybów i innych patogenów, dlatego posadzka żywiczna wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Dzięki temu zapewnia się powierzchnię jednorodną, antypoślizgową, a do tego również odporną na uszkodzenia oraz zawilgocenie.

Porządne płytki techniczne – idealne do urzędów, a także centrów handlowych

Jeśli chce się urządzić bardziej estetyczną toaletę publiczną, można zdecydować się również na wykończenie w płytkach technicznych. Doskonale sprawdzają się gresy, jak i spieki kwarcowe. Tu oczywiście trzeba pamiętać, by dobierać spoiny, które są wodoodporne, a jednocześnie również wysoce odporne na zabrudzenia. Warto również stosować takie, które są w innych kolorach niż biały, gdyż dużo łatwiej utrzymać je w czystości. Oczywiście w przypadku spieków kwarcowych przestrzeni spoinowanych jest mniej, ze względu na ich większą powierzchnię. Matowe płytki techniczne są niezwykle twarde, a tym samym odporne na uszkodzenia i ścieranie. Jeśli chodzi o ten parametr to ustępują jedynie twardszemu diamentowi w 10-stopniowej skali Mohsa. Porządne płytki techniczne to doskonały wybór zarówno do toalet w centrach handlowych, jak i urzędach. Wytrzymują naprawdę duże natężenie ruchu.

Betonowe wykończenie idealne do industrialnej aranżacji

Oczywiście w przypadku wykończenia toalet publicznych można wybrać także materiał najprostszy i najbardziej surowy, czyli po prostu beton. Wylewka betonowa świetnie sprawdza się tam, gdzie potrzeba wykończenia wysoce odpornego na wilgoć i uszkodzenia. Rzecz jasna najlepiej wybrać tę wzmocnioną, którą po oszlifowaniu impregnuje się preparatem epoksydowym lub akrylowo-silikonowym. Dzięki temu zyskuje również większą odporność na zabrudzenia. Warto podkreślić, że podobnie jak w przypadku posadzki żywicznej dużym atutem jest tutaj jednorodność powierzchni.

Ceramika i armatura łazienkowa odporna na uszkodzenia

Nie tylko wykończenie podłóg i ścian jest istotne w sanitariatach publicznych. Odporne na uszkodzenia powinna być również ceramika sanitarna. Dlatego wybiera się toalety, jak i umywalki ze stali nierdzewnej. Taki wybór dodatkowo zwiększa sterylność wnętrza i doskonale komponuje się zarówno z posadzką żywiczną, płytkami technicznymi, zastosowanymi zarówno na podłodze i ścianach, jak i wylewką betonową, w zależności od wybranej aranżacji wnętrza, która jest szczególnie ważna w przypadku reprezentacyjnych miejsc publicznych, gdzie również toaleta musi być niezwykle estetyczna. Istotne znaczenie ma również wybór pojemników na środki czystości odpornych na zniszczenie i wandalizm, dzięki zastosowaniu zamknięcia na klucz. One również świetnie prezentują się na tle surowego wykończenia ścian i podłóg.

Decydując się na wykończenie sanitariatu publicznego zdecydowanie warto wybrać porządne techniczne płytki. Mamy tu dużą różnorodność jeśli chodzi o kolorystykę, co stanowi przewagę nad betonem. Montaż płytek technicznych przebiega zdecydowanie szybciej niż wykonanie podłogi żywicznej, które zajmuje nawet kilka dni. Stąd wydają się najkorzystniejszym wyborem, jeśli zależy nam nie tylko na jakości, ale również na czasie.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here