Wybór materaca na długie lata

0
2800

Spanie to aktywność, której nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. To podczas snu odpoczywa nasze ciało, regenerują się mięśnie i mózg. Sen ma przynieść relaks i odprężenie, naładować nas energią przed nadchodzącym dniem, ale tylko udany sen spełnia swoją rolę. Żeby wypocząć musimy się dobrze wyspać. To z kolei uzależnione jest od tego, na czym śpimy. Materac to jeden z najważniejszych aspektów wpływających na jakość naszego snu. Ważne, żeby wybrać odpowiedni produkt, który zagwarantuje nam komfort i zdrowy sen, a jednocześnie będzie trwały. Sprawdźmy, jak dokonać wyboru materaca na długie lata.

Czy warto oszczędzać?

Wybór materaca na długie lata to inwestycja, która ma na celu uchronić nas przed częstym wybieraniem kolejnego produktu. Nasze ciało przyzwyczaja się do warunków w jakich śpimy, a jeśli są one dobrze przygotowane, to nie ma sensu dokonywać częstych zmian. Tanie materace potrafią spełnić swoją funkcję i zapewnić spokojny i komfortowy sen, ale nie możemy liczyć na wyjątkowo długą trwałość takich produktów. Jakość materiału, z jakiego są wykonane tanie produkty, sprawia, że szybko one się odkształcają i spłaszczają, tracą swoją twardość, a jednocześnie zdolność amortyzacji nacisku. Jeżeli szukamy materaca na długie lata, zdecydowanie musimy odrzucić tanie produkty. Jedynie wybór materaca z klasy premium pozwoli na cieszenie się zdrowym, komfortowym i bezpiecznym snem przez wiele lat. O wytrzymałości materaca świadczy bowiem jakość struktury z jakiej został wykonany, która wpływa na technologię pracy materaca. Najlepszej jakości technologia musi kosztować nieco więcej.

Co świadczy, że materac jest dobry

Wybór materaca na długie lata to postawienie na kilka wymogów, które będzie on spełniał. Jeżeli zamierzamy kupić produkt, który ma nam służyć przez długie lata, musi to być przedmiot najwyższej jakości. Co wpływa na jakość materaca? Dobry materac to taki, który jest wygodny i bezpieczny. Te dwa czynniki musi spełniać materac wysokiej klasy. Pierwszy jest dość oczywisty. To po prostu zwykła, odczuwalna podczas codziennego użytku wygoda, sprawiająca, że na materacu się po prostu przyjemnie leży. Drugi wiąże się z naszym bezpieczeństwem, a dokładniej rzecz ujmując z naszym zdrowiem. Bezpieczny i zdrowy materac to bowiem taki, który zapewnia kręgosłupowi naturalną pozycję podczas snu, nie zmuszając go do wyginania się i zapadania. Ważne jest również, by podczas snu odpoczywały mięśnie przykręgosłupowe i nie wykonywały pracy, za jaką odpowiedzialne są podczas dnia. Chodzi o to, by miały czas na regenerację. Tylko wtedy, kiedy mięśnie odpoczną, obudzimy się pełni sił i bez bólu.

Kiedy materac spełnia swoje zdrowotne zadanie

Materac jest w stanie zapewnić naturalną pozycję kręgosłupa oraz regenerację mięśni, kiedy posiada odpowiednią budowę. Żeby materac mógł spełniać swoje główne zadanie, musi redukować naciski, jakie wywołuje nasze ciało. Jest to możliwe wtedy, kiedy jego budowę tworzy system otwartych komórek. Pozwala to na dostosowywanie materaca do kształtu i parametrów sylwetki osoby, która na nim leży. Komórki materaca potrafią wyczuć wagę i temperaturę i odpowiednio reagują na te czynniki, zmieniając swoją pozycję tak, by stworzyć optymalne warunki dla ludzkiej sylwetki. Tam, gdzie nacisk na powierzchnię materaca jest największy, zwiększa on swoją miękkość, tam, gdzie jest lżejszy pozostaje bardziej twardy, dzięki czemu współgra z ludzkimi parametrami zapewniając pełen komfort snu.

Jakie materace współgrają z ludzką sylwetką?

Kupując zatem materac na lata, musimy wybrać taki produkt, który będzie współgrał z ludzką sylwetką. Które materace wywiązują się z tego zadania? To przede wszystkim materace tempur, które wykorzystują technologię redukcji nacisków, jaka została opracowana z myślą o pilotach NASA, którzy podczas lotów kosmicznych narażeni są na silne przeciążenia. Dużym stopniem dostosowania się do ludzkiej sylwetki, a także bardzo długą żywotnością cieszą się materace z zimnej pianki, czyli wyosokoelastyczne materace piankowe.

Twardość w zależności od temperatury i siły nacisku potrafi zmieniać także tzw. leniwa pianka, czyli materace wykonane z pianki wisko lub termoelastycznej. Są to nieco tańsze produkty, jak materace tempur, które również potrafią dopasować się do ludzkiego ciała.

Sklep z materacami –> https://www.dlaspania.pl/materace

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here