Wybór baterii umywalkowej – jest prostszy niż myślisz!

0
3172

Umywalka jest jednym z najważniejszych i najczęściej używanych urządzeń sanitarnych w łazience. Wybór konkretnego modelu nie można pozostawić przypadkowi, lecz dobrze go przemyśleć, gdyż od tego zależeć będzie późniejszy komfort używania umywalki.

Umywalka jest jednym z najważniejszych i najczęściej używanych urządzeń sanitarnych w łazience. Wybór konkretnego modelu nie można pozostawić przypadkowi, lecz dobrze go przemyśleć, gdyż od tego zależeć będzie późniejszy komfort używania umywalki. Kolejną ważną kwestią jest bateria umywalkowa, która powinna być funkcjonalna, solidna i dobrze dopasowana do umywalki, systemu hydraulicznego oraz przede wszystkim do stylu łazienki. Duży wybór armatury na rynku z pewnością nie ułatwia wyboru, zaś najtrudniejszym dylematem okazuje się decyzja czy wybrać baterię stojącą czy ścienną.

Baterie umywalkowe ścienne

Tego rodzaju baterie są coraz rzadziej stosowane, ponieważ kojarzą się raczej z przestarzałymi rozwiązaniami. Jeśli jednak instalacja hydrauliczna doprowadzająca wodę umieszczona jest wyżej niż umywalka, bateria ścienna okazuje się być łatwiejsza w montażu. Baterię taką częściej wybierają także osoby, które urządzają swoją łazienkę w stylu klasycznym bądź retro, a także wtedy gdy ich umywalka nie posiada otworu na baterię sztorcową. Choć baterie stojące przez wielu uznawane są za przeżytek, współczesne wersje tych urządzeń mają często bardzo nowoczesne i użyteczne rozwiązania. Przykładem może być bateria ścienna Funkia firmy Deante. Klasyczny i prosty wygląd tej baterii jednouchwytowej urozmaica długa i ruchoma wylewka, zaś reszta zalet urządzenia jest niewidoczna dla oka. Z pewnością jedną z nich jest materiał z jakiego zrobiono tę baterię, czyli solidny mosiądz pokryty chromem. Kolejnym atutem baterii jest zamontowany w niej nowoczesny perlator , który napowietrza strumień wody, powodując tym samym niższe jej zużycie.

Baterie umywalkowe stojące

Baterie sztorcowe są bardzo popularne, ponieważ najczęściej mają dość minimalistyczną formę, która pasuje do nowoczesnych umywalek. Taką baterię montuje się w specjalnym otworze montażowym, który najczęściej znajduje się na środku tylnego brzegu umywalki, ale można także spotkać wersje boczne (otwór jest z lewej lub prawej strony umywalki). Umywalki z takim otworem dominują w sklepach i dlatego baterie stojące cieszą się większą popularnością. Klasycznym przykładem takiej baterii umywalkowej jest model Massi Envi Mini. Bateria ta ma kompaktowy i zgrabny kształt, posiada krótką wylewkę oraz poręczny uchwyt. Zrobiona jest z mosiądzu, pokrytego poczwórną warstwą chromu, który nadaje urządzeniu wysoki połysk. Ceramiczna głowica gwarantuje długą żywotność oraz szczelność baterii, zaś perlator pozwala na dużą oszczędność wody. Ze względu na swoją prostą estetykę, bateria ta sprawdzi się szczególnie w łazience nowoczesnej, zaś ze względu na wielkość można ją zamontować nawet przy bardzo małej umywalce.

Podsumowując, modne baterie stojące są proste w montażu i ładnie się prezentują przy umywalce, z kolei baterie ścienne pozostawiają więcej miejsca na brzegu umywalki, który często wykorzystywany jest jako półka na mydło i kosmetyki. Baterie ścienne częściej są wyposażone w ruchome wylewki, co może być ważne dla osób korzystających z umywalki nie tylko w celu mycia rąk.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here