Wanna czy prysznic do kąpieli – co wybrać?

0
2096

Wystarczy cofnąć się kilkanaście lat wstecz, w tamtych czasach wybór był prosty, ponieważ w większości łazienek znajdowała się wanna do kąpieli. Prysznic kojarzony był z luksusem. W dzisiejszych czasach prysznic do kąpieli to nic nadzwyczajnego, a to co posiadamy w łazience zależy głównie od naszych preferencji. Jedni wolą co wieczór robić sobie relaksującą kąpiel, inni szybki, pobudzający prysznic rano.

Prysznic – u kogo się najlepiej sprawdzi?

Prysznic jest na pewno wyborem bardziej oszczędnym, niż wanna do kąpieli. Szybka kąpiel pod deszczownicą to mniejsze zużycie wody, a co za tym idzie niższe rachunki. W wielu przypadkach jest to główny powód wyboru, jednak nie zawsze to od tego zależy. Kolejna zaleta prysznica to oszczędność czasu, chcąc wziąć szybką kąpiel nie musimy czekać, aż cała wanna się wypełni. Prysznic również zajmuję mniej miejsca w łazience. Sprawdza się też lepiej w sytuacji, gdy jego użytkownikami są seniorzy. Jest to dla nich bezpieczniejsza opcja, która nie grozi niefortunnym wypadkiem, czy poślizgnięciem.

Przeczytaj też: http://www.gpmapa.pl/przyjazn-mozliwa-pracy/

Wanna – kto będzie z niej zadowolony?

Prysznic mimo, że posiada wiele zalet nie jest w stanie zastąpić wany w wielu sytuacjach. Na przykład pod prysznicem nie możemy się wylegiwać, w blasku świec i z lampką czerwonego wina. Pod prysznicem, nie zrobimy też dziecku kąpieli, która będzie pewnego rodzaju wieczorną, beztroską zabawą. Pod prysznicem nie mamy szans też namoczyć kilku zabrudzonych rzeczy, przed włożeniem ich do pralki.

Wanna jest uznawana za rozwiązanie niesamowicie wygodne, które sprawdzi się zarówno u młodszych użytkowników, jak i zapracowanych rodziców. Mimo, że jej zapełnienie jest dość czasochłonne, to warto poczekać, ponieważ chwile w niej spełnione są źródłem relaksu i odprężenia. Dzięki wannie możemy zrobić sobie mini spa w domowym zaciszu.

Wanny obecnie są dostępne w wielu wariantach, które różnią się między sobą rozmiarem i kształtem. Dzięki temu możemy wybrać model, który będzie nam odpowiadał oraz będzie pasował do naszej łazienki. Największą popularnością cieszą wanny prostokątne, głównie dlatego bo pasują do większości pomieszczeń.

Źródło: https://ciasnealewlasne.pl/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here