Usytuowanie i zastosowanie szafek nocnych

0
1716

Szafki nocne to podręczne, niewielkiej wielkości, przydatne i praktyczne meble, będące dodatkowym wyposażeniem głównie sypialni. Często są one podstawowym dodatkiem do zakupionego łóżka sypialnego, ale nie zawsze zdecydujemy się na nie w komplecie np. z samym łóżkiem czy z szafą. Jak sama nazwa wskazuje, są mebelkami drobnymi i blat takiej szafki wykorzystywany jest przede wszystkim do postawienia na nim lampki nocnej czy budzika, a wbudowane w szafki nocne półki czy szuflady służą przeważnie do przechowywania drobnych podręcznych przedmiotów, takich jak przykładowo: biżuteria ściągana przed snem, telefon komórkowy czy ładowarka, książka do poczytania przed zaśnięciem lub chusteczki, które mogą przydać się w każdej chwili.

Szafki nocne w ofertach handlowych.

Dzisiejszy rynek towarów oferuje nam bardzo szeroką gamę różnego rodzaju szafek i dzięki dużemu ich zróżnicowaniu – idealnie dopasujemy ten mebel do swoich indywidualnych potrzeb. Dobór materiałów z jakiego zostaną wykonane, ich koloru, ilości i rodzaju półek, szuflad czy metody ich posadowienia na podłożu, należą tylko i wyłącznie do nas. Zależne jest to w dużej mierze od wielkości pomieszczenia w jakim zamierzamy je ustawić, gatunku podłogi, koloru ścian i innych posiadanych już mebli oraz od zamierzonego celu ich użytkowania. W dużych sypialniach szafki nocne przeważnie ustawiane są pod dwóch stronach łóżka, a w przypadku małych powierzchni, może to być pojedyncza szafka ustawiona z jednej tylko jego strony. Szafki nocne przybierać mogą różne kształty: prostokątne, kwadratowe, owalne, długie, krótkie, wysokie i niskie. Mogą składać się z samych otwartych półek, ale równie dobrze mogą to być półki zamykane na zatrzask, magnez czy na klucz bądź w postaci szuflady, jednej, dwóch, czy trzech albo na przemian z otwartymi półkami. Nogi szafek mogą być tradycyjne, czyli stać „twardo” na podłożu, a równie dobrze mogą stać się meblem przesuwnym, dzięki zastosowaniu obrotowych kółek. Możliwości są ogromne i każdą szafkę jesteśmy w stanie idealnie dopasować do naszego pomieszczenia i do naszych własnych potrzeb.

Korzyści wynikające z posiadania szafek nocnych

Nie są one przeznaczone tylko i wyłącznie do sypialni. Znajdą również zastosowanie w pokoju gościnnym jako szafka do postawienia małej lampki przydatnej podczas oglądania programów telewizyjnych i do schowania drobnych przedmiotów w postaci pilotów sprzętu audiowizualnego bądź jako komoda w łazience, z oddzielnym oświetleniem i lustrem, służąca jako schowek na np. wałki do włosów, lokówkę czy grzebień. Podstawową więc korzyścią użytkowania szafek nocnych jest zachowanie porządku w przechowywaniu tych drobnych, a jednak tak bardzo potrzebnych i przydatnych przedmiotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here