Usterka lodówki – i co dalej? Przegląd najczęstszych przyczyn awarii w lodówce

0
689

Bez lodówki, żadna kuchnia nie może sprawnie funkcjonować. To podstawowe urządzenia służące do organizacji przechowywania żywności. Niestety, jak wszystkie urządzenia, również lodówki ulegają od czasu do czasu awariom. Psują się zarówno ich podstawowe komponenty jak i całe układy. Poniżej dokonujemy telegraficznego przeglądu typowych awarii, jakim może ulec Twoja lodówka. Przedstawiamy najczęstsze symptomy mogące świadczyć o wystąpieniu usterki, podpowiadamy jak sobie z nimi poradzić oraz gdzie szukać specjalistycznej pomocy w wymianie i zakupie nowych części.

Co zrobić gdy lodówka nie działa?

Jeśli zauważysz, że Twoja lodówka nie działa, najlepiej zająć się nią od razu. Przede wszystkim – należy upewnić się, czy nie jest to spowodowane brakiem lub przerwą w zasilaniu. Warto sprawdzić, czy wtyczka jest umieszczona w gniazdku, czy przewód nie został naruszony oraz czy termostat nie został błędnie ustawiony.

Problemy w funkcjonowaniu lodówki mogą wynikać nawet z tak prozaicznych przyczyn, jak niewłaściwe ustawienie lodówki, ekspozycja na wysokie temperatury lub słońce, a także umieszczenie w jej środku potraw gorących. Niekiedy też awaria może wynikać z zaburzonego obiegu powietrza z jej tylnej strony, bądź zaburzonego obiegu w jej wnętrzu.

Dodatkowe symptomy wystąpienia awarii

O wystąpieniu awarii mogą również świadczyć rozmaite nietypowe dźwięki, wydobywające się z wnętrza lodówki. Lodówki emitują dźwięki przez niemal cały okres swojej pracy. Jeśli jednak pojawiają się odgłosy nowe, nietypowe – może to świadczyć o zaburzonej pracy chłodziarki lub zamrażarki. Warto wówczas upewnić się, czy urządzenie jest odpowiednio wypoziomowane.

Kolejnym częstym symptomem jest gromadzenie się wody w dolnej części urządzenia. Najczęściej, pochodzi ona z zamrażarki i wydostaje się przez niedrożny otwór odprowadzający. Wówczas, warto sprawdzić stan otworu, przeczyścić jego wnętrze korzystając z dedykowanego do tego przepychacza, który powinien zostać dołączony do lodówki w zestawie.

Kolejnym często występującym problemem są niedomykające się drzwi. Jest to niezwykle ważne, z uwagi na konieczność utrzymania temperatury wewnątrz na odpowiednim poziomie. Niedomykające się drzwi mogą wynikać z niewłaściwego ułożenia lodówki, uszkodzonych zawiasów lub innych, jednostkowych przyczyn. Problem ten może być też związany z eksploatacją lodówki i odkształconą lub pękniętą uszczelką. Warto dokładnie się jej przyjrzeć, gdyż odkształcona uszczelka wymaga wymiany na nową.

Gdzie szukać pomocy w wymianie i zakupie nowych części?

W wielu sytuacjach naprawa lodówki może okazać się najlepszym możliwym rozwiązaniem, korzystniejszym cenowo niż zakup nowego urządzenia. Warto podkreślić, że poszczególne części do lodówek mogą być dostępne w różnych cenach, w zależności od ich rangi oraz modelu, do którego zostały przeznaczone. Wszystkim osobom poszukującym parowników, grzałek, termostatów, modułów, elementów systemu oświetleniowego lub kondensatorów, polecamy kontakt ze specjalistycznym sklepem CzęściAGD, pod adresem https://czesciagd.pl/czesci-zamienne-amica-lodowki-amica-c-20_2449.html.

W ofercie znajdziesz także dodatkowe elementy i akcesoria do lodówek – zestawy montażowe, elementy obudowy i wyposażenia, drzwiczki, pojemniki, uchwyty i uszczelki. Szeroka gama produktów gwarantuje, że każdy posiadacz lodówki znajdziesz element pasujący do jego urządzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here