Szafa do sypialni

Komfortowa sypialnia oprócz łóżka, powinna pomieścić także meble do przechowywania. Dobrze dobrana szafa to podstawa, jeśli chcecie zorganizować ubrania w praktyczny sposób. W dzisiejszym poradniku przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Wam wybrać idealną szafę do sypialni. 

Szafa do sypialni – idealna do przechowywania

Sypialnie mają zróżnicowany metraż, dlatego przed zakupem wyposażenia warto rozważyć kilka aspektów, które pozwolą uniknąć aranżacyjnych wpadek i niechcianych błędów. Wybór funkcjonalnych mebli to w tym przypadku jedna z najważniejszych kwestii, bo wiąże się z podjęciem decyzji, których skutki będziemy odczuwać przez kolejne lata. W pomieszczeniu takim jak sypialnia, oprócz wygodnego łóżka, potrzebne jest także miejsce na przechowywanie ubrań i rzeczy osobistych, a wybór odpowiedniej szafy to jeden z tematów, który podczas urządzania tego wnętrza ciągle sprawia nam sporo trudności.

Oferta marek wnętrzarskich jest obecnie na tyle różnorodna, że spotkacie w niej szafy do sypialni nadające się do zastosowania zarówno w małych pokojach, jak i nieco bardziej przestronnych pomieszczeniach. Bogaty wachlarz takich mebli oferują m.in. sklepy internetowe (sprawdźcie szafy dostępne w sfmeble.pl), w których można aktualnie znaleźć rozwiązania pozwalające na stworzenie praktycznego systemu przechowywania w każdej sypialni. 1-, 2-, i 3-drzwiowe, narożne i pod zabudowę – w kolejnej części poradnika postaramy się przybliżyć Wam zalety różnych opcji i podpowiemy, co warto wiedzieć przed zakupem szafy do sypialni.

Szafa na ubrania – postaw na funkcjonalność i wybierz najlepszą opcję

Szafa na ubraniaChoć garderoby sukcesywnie zyskują na popularności, to klasyczne szafy do sypialni ciągle pozostają najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Ograniczony metraż w wielu przypadkach uniemożliwia wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia, a ubrania gdzieś przecież trzymać trzeba. Tradycyjne szafy w takich sytuacjach świetnie zdają egzamin, bo dzięki pojemnym wnętrzom są w stanie zorganizować nie tylko sporą ilość ciuchów, ale i bieliznę, zapasową pościel ręczniki czy koce. Inwestując w odpowiednio dużą szafę możemy stworzyć wygodny system przechowywania bez konieczności zakupu komody czy dodatkowego stojaka.

Wśród dostępnych w sklepach szaf, znajdziecie wyjątkowe meble do sypialni, które dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań konstrukcyjnych łatwo dopasujecie do własnych preferencji i metrażu wnętrza. Producenci oddają obecnie do dyspozycji wolnostojące szafy 2- i 3-drzwiowe (najczęściej są to modele z tradycyjnym systemem otwierania), szafy narożne, jak i funkcjonalne szafy do sypialni pod zabudowę z przesuwnymi drzwiami. Ostatnie z nich bardzo często znajdują zastosowanie w małych i trudno ustawnych sypialniach, a także wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża ilość miejsca na ubrania. Klasyczne szafy do sypialni lepiej sprawdzają się przy mniejszej garderobie i w nieco bardziej przestronnych wnętrzach.

Jak dopasować szafę do sypialni?

Wiele w tej kwestii będzie zależeć od metrażu pomieszczenia i Waszych potrzeb związanych z przechowywaniem ubrań. Szafy do sypialni mają bardzo zróżnicowane gabaryty, dlatego wybierając taki mebel powinniście zwrócić uwagę zarówno na jego wymiary, jak i na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne. Wnętrze szafy w zależności od jej wymiarów może zostać zagospodarowane na wiele sposobów. Wśród dostępnych na rynku modeli spotkacie zarówno szafy do sypialni z półkami, jak i te wyposażone w relingi, szuflady czy dodatkowe schowki.

To aspekty, którym warto przyjrzeć się bliżej, jeśli funkcjonalność jest dla Was priorytetem. Zanim zdecydujecie się na konkretny model szafy do sypialni, upewnijcie się, że spełnia ona Wasze oczekiwania pod względem posiadanych udogodnień. Źle zorganizowana czy za mała szafa w dłuższej perspektywie będzie znacząco utrudniała Wasze codzienne życie. Jeśli chcecie wygodnie przechowywać ubrania i inne osobiste rzeczy to w pierwszej kolejności dostosujcie wielkość szafy i jej wyposażenie do zawartości Waszej garderoby. Swetry, T-shirty, koszule czy sukienki będą wymagały zorganizowania w inny sposób.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę wybierając szafę?

Oprócz wewnętrznego wyposażenia, dużą rolę odgrywa także rozmiar szafy. Wielkość tego mebla najczęściej warunkuje jego ustawienie, dlatego przed dokonaniem wyboru warto zmierzyć wnętrze i ustalić, ile konkretnie miejsca możemy przeznaczyć na szafę. Jest to szczególnie ważne w przypadku szaf do sypialni z tradycyjnym systemem otwierania – decydując się na takie rozwiązanie musimy pamiętać o wygospodarowaniu dodatkowej przestrzeni, której potrzebują wysuwane szuflady czy drzwiczki.

szafa sypialnia

Bardzo ważny w tym zakresie jest także materiał i sposób wykonania szafy. To do tego zależy funkcjonalność i trwałość każdego mebla. Najlepiej w tym względzie wypadają szafy do sypialni z drewna, które jest surowcem nie tylko naturalnym, ale i odpornym na ciężar i wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Wybierając taką szafę do sypialni zapewniamy sobie jednocześnie dużą swobodę aranżacyjną i wygodę, która pozwoli nam korzystać z zalet tego mebla przez długie lata. Nie znaczy to jednak oczywiście, że tylko takie modele warto brać pod uwagę – w ofercie producentów znajdziecie wiele szaf do sypialni z innych materiałów, które z nie mniejszym powodzeniem spełnią swoje funkcje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here