Profesjonalne filtry do uzdatniania wody – czy warto? Jaki rodzaj wybrać?

0
1132

Choć woda pitna płynąca z naszych kranów jest uzdatniana i oczyszczana, tak by jej jakość odpowiadała aktualnie obowiązującym normom to specjaliści zachęcają do jej dodatkowego filtrowania. Dlaczego? Popularna „kranówka” niestety oprócz kiepskich walorów smakowych, cechuje się dużą zawartością chloru oraz wysokim stopniem twardości co negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także i stan techniczny domowych sprzętów AGD. Jakie korzyści niesie ze sobą filtrowanie wody? Który z dostępnych rodzajów filtrów sprawdzi się najlepiej?

Filtrowanie wody – zalety

Zastanawiasz się, dlaczego warto filtrować wodę? Cieszące się coraz większą popularnością filtry do wody pod zlew, jak i filtry do wody na cały dom, przyczyniają się do znacznej poprawy jakości wody pitnej. Chodzi tutaj nie tylko o jej smak, ale także i właściwości. Profesjonalne filtry do wody montowane w miejscu zamieszkania dodatkowo oczyszczają wodę, co zmniejsza ilość znajdujących się w niej szkodliwych substancji takich jak metale ciężkie czy azotany. Jak zatem nietrudno zauważyć, filtrowana woda jest zdrowa i smaczna. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu oraz smak i jakość przygotowywanych napojów oraz potraw. Co więcej uzdatnianie wody w warunkach domowych sprzyja naturalnemu środowisku, bowiem w ten sposób ograniczamy zakup wody w plastikowych butelkach.

Filtry do wody – rodzaje

Na polskim rynku dostępne są różne modele filtrów przystosowanych do domowego użytku. Wybierając filtry do wody należy skupić się na indywidualnych potrzebach oraz możliwościach. Jednym z najpopularniejszych rodzajów, cieszącym się dużą sympatią wśród polskich konsumentów są filtry do wody pod zlew, które są niezwykle proste w montażu i łatwe w użytkowaniu a przy tym doskonale spełniają swoje podstawowe zadanie, jakim jest oczyszczanie wody pitnej. W tym wypadku należy pamiętać o tym, że dodatkowo uzdatniona woda płynąć będzie jedynie z tego kranu, gdzie przy zlewie został zamontowany filtr, z tego też względy rewelacyjnie sprawdzą się one w mieszkaniach.
Alternatywą dla filtrów do wody pod zlew są specjalistyczne filtry do wody na cały dom, które doskonale sprawdzą się w przypadku właścicieli domków jednorodzinnych. Jak sama nazwa wskazuje ten model filtrów dba o to by całym naszym domu, z kranu płynęła oczyszczona, zdrowa i smaczna woda. Niestety ich zakup i montaż wiążą się z poniesieniem nieco wyższych kosztów, jednak biorąc pod uwagę uzyskiwane korzyści wydatek jest naprawdę niewielki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here