Podłogi classen

0
1012

Panele laminowane należą do najchętniej wybieranych rozwiązań na podłogi w naszym kraju. Nic dziwnego, ponieważ pozwalają na schludne, szybkie i trwałe wykończenie mieszkania, w dodatku bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Dlaczego powinieneś się nimi zainteresować? O czym warto pamiętać?

Panele podłogowe – piękne i ciepłe

Dlaczego pomimo dostępności tak wielu konkurencyjnych rozwiązań na wykończenie podłóg, warto zainteresować się właśnie panelami? Z kilku ważnych powodów. Pierwszym z nich, o którym warto wspomnieć, jest ich cena. Nie dość, że są one wyraźnie tańsze w zakupie od desek z litego drewna, a często nawet od płytek ceramicznych, to w dodatku ich montażu może się podjąć nawet osoba nieposiadająca zbytniego doświadczenia. Bez problemu poradzisz sobie z ich ułożeniem samodzielnie, oszczędzając kolejne pieniądze. Wcale nie trzeba posiadać specjalistycznych narzędzi, dużej wiedzy czy doświadczenia – wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by cieszyć się idealnie ułożonymi panelami.

Jednak zalety z wykorzystania paneli laminowanych wykraczają daleko poza niską cenę i łatwy montaż. Ich obecność sprawia, że wnętrze mieszkania nabiera zupełnie innego wyglądu, a imitujące drewno materiały wnoszą ciepłą i przytulną atmosferę. W takim domu łatwo się zrelaksować i odpocząć po pełnym wyzwań dniu. Można nawet chodzić boso – w odróżnieniu od płytek podłogowych panele zapewniają dobrą izolacyjność cieplną od podłoża, które dzięki temu jest przyjemnie ciepłe w dotyku, świetnie współgra także z ogrzewaniem podłogowym.

Panele laminowane są także bardzo łatwe w utrzymaniu – ich mycie wymaga właściwie tylko przetarcia wilgotną szmatką czy mopem z dodatkiem detergentu, konserwacja w ogóle nie jest wymagana. Pomimo tego przez lata zachowują swoje walory, a wiele rodzajów paneli przeznaczonych jest do stosowania nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu – m.in. takie rozwiązania oferuje znany producent, firma Classen. Panele laminowane są uniwersalnym rozwiązaniem, które można zastosować niemal wszędzie.

Na co zwracać uwagę, dobierając panele?

Kupując panele podłogowe, nie warto kierować się wyłącznie ceną. Najtańsze modele bardzo często wykonane są z niskiej jakości materiałów, co odbija się między innymi na niższej klasie ścieralności, grubości czy klasie użyteczności. I to właśnie od tych parametrów – obok oczywiście kolorystyki i faktury nadanej przez producenta – zależeć będzie, czy okażą się dobrym wyborem, pozwalającym na długą i bezproblemową eksploatację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here