Piękna kuchnia – przejrzyj dostępne projekty

0
468

Jeśli właśnie szukasz pomysłów na aranżację swojej kuchni, z pewnością zależy ci na jej estetycznym i użytkowym charakterze. To bardzo ważne, aby dopasować tę przestrzeń do swoich potrzeb, dlatego wybierając meble zwróć uwagę na ich funkcjonalność. Powiemy dzisiaj o tym, co warto uwzględnić podczas planowania kuchni i omówimy, dlaczego z niektórych nowoczesnych rozwiązań nie warto rezygnować nawet jeśli są kosztowne.

Plan na piękną kuchnię

Jeśli masz już w głowie ogólny zarys tego, jak powinna wyglądać twoja nowa kuchnia, na pewno łatwiej ci będzie uwzględnić sprawy, takie jak dobór szafek, szuflad i umiejscowienie półek. Istotne jest również to, jak zagospodarować narożniki, które często są doskonałą przestrzenią do przechowywania, ale zastosowanie rozwiązań takich jak karuzela czy wysuwana półka może być kosztowne. Jeżeli twoja kuchnia jest niewielka i zależy ci na każdym centymetrze, nie oszczędzaj na takich rozwiązaniach, bo pozwolą ci pomieścić naczynia i artykuły kuchenne. Bardzo ważna jest dobra organizacja. Kluczowe jest rozsądne umiejscowienie sprzętów takich jak płyta kuchenna, zlewozmywak i lodówka. Najlepiej jest kiedy kuchenka znajduje się w pobliżu zlewu, ale nie bezpośrednio przy nim. Odstęp około 60 cm będzie bardzo mile widziany. Dobrze jest też wygospodarować przynajmniej 2 metry wolnego blatu. Dzięki temu zyskujemy miejsce do przygotowywania posiłków. Jeżeli potencjał kuchni na to pozwala, blatu może być oczywiście więcej.

Szafki i szuflady

Bardzo praktyczne są również wysokie szafki, które ciągną się od podłogi do sufitu. Nazywamy je kominami lub słupkami. Ich konstrukcja pozwala na to, aby umieścić piekarnik i mikrofalówkę na wysokości wzroku. Jeżeli interesuje cię nowoczesna kuchnia projekt https://urzadzamypodklucz.pl/kuchnia/ i pomysły znajdziesz w internecie. Przejrzenie niektórych fotografii zwiększy kreatywność i pozwoli odwzorować niektóre rozwiązania w swoim domu. Jeżeli twoja kuchnia jest duża i dosyć ustawna, prawdopodobnie nie będziesz mieć problemu z rozlokowaniem wszystkich sprzętów. Tak naprawdę jednak zabudowa meblowa w takiej sytuacji może być dosyć kosztowna. Zastanów się więc, ile szafek i szuflad potrzebujesz. Skoro mowa o szufladach powiedzmy o głównych ich zaletach. Należą do nich:

  • Łatwe otwieranie i przejrzysta zawartość
  • Mnóstwo miejsca do przechowywania artykułów spożywczych i akcesoriów kuchennych.

Praktyczne przechowywanie

Możemy wybrać szuflady duże i wyposażone w nowoczesne systemy samodomykające. To gwarancja tego, że korzystanie z nich będzie prawdziwą przyjemnością. Dobrze jest również zastanowić się, jakie wybrać uchwyty czy raczej z nich zrezygnować. Popularne jest zastosowanie w kuchni dwóch rodzajów kolorów lub struktur. Śmiało możemy połączyć laminat drewniany z jednolitym neutralnym kolorem np. szarością, bielą lub beżem. Niektórzy decydują się na odważne i wyraziste zestawienia, ale warto zastanowić się, czy chcemy uzyskać efekt ponadczasowy i klasyczny czy oryginalny i nietuzinkowy. To twoja kuchnia, więc powinna się podobać przede wszystkim tobie. Niektórzy lubią również szuflady cargo, które mają swoje atuty, jednak często bywają przeciążone, a przez to korzystanie z nich jest trudniejsze. Na rynku pojawiają się jednak alternatywy dla cargo, które umożliwiają przechowywanie w podobny sposób bez obciążenia. Wysuwana szuflada, która w całości jest dla nas widoczna to rozwiązanie, które polubiło wiele osób. Jeśli więc chcesz stworzyć kuchnię dobrze wyposażoną, przemyśl jakie systemy sprawdzą się w twojej sytuacji i gdzie je zastosować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here