Ogród w słoiku – stylowy element wystroju wnętrza. Jak zrobić go samemu?

0
2111

Ogród w słoiku jest niezwykle modną dekoracją ostatnich lat. Nie jest to nic zadziwiającego, ponieważ wygląda on bajecznie i swoim wyglądem przykuwa uwagę gości. Ponadto jest łatwy w pielęgnacji.  Taki ogródek w słoiku można zrobić samemu w zaledwie kilka minut albo kupić już gotowy w sklepie.

Ogród w słoiku

Przez swoją niezwykłość mini ogródki w słoikach przyciągają uwagę nie tylko miłośników roślin, ale także osobom, które nie są wrażliwe na piękno roślin. Te piękne kwiatowe dekoracje nie tylko dodają uroku przestrzeni, ale także dają wyobrażenie prawdziwego ogrodu czy lasu. Kolejną dobrą stroną tej dekoracji jest to, że nie wymaga dużej pielęgnacji jak w przypadku roślin doniczkowych. Wyjątkiem są otwarte modele, które w przeciwieństwie do zamkniętych tej pielęgnacji wymagają. . Plusem tej dekoracji jest również jej uniwersalność – świetnie wkomponuje się we każdy rodzaj i styl wnętrza.

Szklane ogrody w słoiku – zrób to sam

Do wykonania mini ogrodu niezbędne będą: 

  • duży słój z przykrywką ( lub bez, nie jest ona wymagana)
  • żwirek lub piasek; 
  • węgiel drzewny aktywowany oraz ziemia (np. uniwersalna do kwiatów)
  • rośliny (według własnych upodobań) 
  • elementy dekoracyjne np. kamyczki, kora, mech

Przeczytaj też: http://www.cyfraki.pl/jaki-smartwatch-wybrac/

Kiedy warunki lub brak czasu nie pozwalają na wykonanie samemu takiego ogrodu to można zakupić go w specjalnych stoiskach z takimi dekoracjami lub w kwiaciarni. 

Jak zrobić ogród w słoiku? 

Pierwszym krokiem do wykonania ogrodu w słoiku jest umieszczenie w naczyniu kilkucentymetrowej warstwy piasku lub żwirku ( około 5-6 cm). Kolejna warstwa to węgiel drzewny, a na niego następnie trzeba położyć ziemię do kwiatów). Warstwa ziemi może być trochę większa od pierwszej warstwy. Następnie robimy wgłębienia w podłożu i umieszczamy tam kwiaty, delikatnie usypując wokół nich ziemię. Dobrze jest również ułożyć wokół nich korę, kamyczki lub mech. 

Kolejnym krokiem jest udekorowanie naszego słoika. Tutaj koncepcja jest dowolna i zależy od nas indywidualnie. Ostatni krok to podlanie roślinek. I gotowe, możesz cieszyć się swoją nową dekoracją i zachwycać nią gości. 

Źródło: https://www.gardenhouse.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here