Odpowiedzi na pytania dotyczące aranżacji okien

0
2728

Czeka Cię urządzanie mieszka czy domu? Pamiętaj, że wybór dekoracji okien również jest bardzo ważny, często decyduje o wyglądzie pomieszczenia.

Podczas urządzania mieszkania, dobieramy wszystko według kolorów, wzorów. Dbamy o to, aby nawet najmniejszy szczegół tworzył jedną, zgraną całość. Chodzi tutaj nie tylko o meble, sprzęty, ale również lampy, dywany czy inne drobniejsze przedmioty dekoracyjne. Często zdarza się, że zapominamy o jednej – najważniejszej rzeczy. Nie przywiązujemy uwagi do aranżacji okna. A to poważny błąd, który może zadecydować o tym, jaki efekt końcowy urządzonego mieszkania otrzymamy. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania w zakresie aranżacji okien.

Jak powinna wyglądać dobra aranżacja okna?

W sumie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy rozumie je inaczej na swój sposób. Ogólne zasady są jednak takie, że aranżacja okna powinna współgrać z wystrojem wnętrza. To jest, jeśli masz pokój urządzony w nowoczesnym stylu – nie zakładaj ciężkich zasłon w wymyślne wzory. Wówczas znacznie lepiej sprawdzą się delikatne, ozdobne tkaniny. I odwrotnie – jeśli urządziłaś pokój w stylu tradycyjnym albo retro – to wybór zbyt lekkich zasłon nie będzie wyglądał dobrze. Warto wtedy postawić na coś znacznie bardziej zdecydowanego.

Jaką funkcję mogą pełnić rolety rzymskie?

To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą przysłonić się nieco przed okiem sąsiadów albo przed nachalnym słońcem. Rolety rzymskie łączą jeszcze kolejną zaletę – są ozdobne. Zatem świetnie sprawdzą się w roli ciekawej aranżacji. Pięknie udekorują okno. Co ciekawe, możesz wykonać je z niemal każdego rodzaju materiału, co oznacza, że dopasujesz do każdego stylu. Rolety rzymskie to też rozwiązanie dla osób, które cenią minimalizm. Jednocześnie otrzymujesz roletę, a przy okazji nietuzinkową ozdobę okienną.

Czy warto kupować  „modne” firanki?

Wiadomo, że moda ciągle się zmienia. Tak jest w każdej branży, tutaj również. To, co dzisiaj jest modne, za dwa czy trzy miesiące może już nie być „na topie”. Przy wyborze aranżacji znacznie lepiej kierować się wystrojem wnętrza. Modne firanki czy zasłonki niekoniecznie muszą pasować do Twojego pokoju czy kuchni. Dlatego pierwszym pytaniem, jakie powinnaś sobie zadać, zanim zdecydujesz się na zakup, powinno dotyczyć tego, w jaki sposób masz urządzone pomieszczenie.

Gdzie szukać inspiracji?

W Internecie zapewne nie brakuje przykładów dekoracji okiennych. Niektóre z nich są naprawdę wyjątkowe. Być może zainspirujesz się i znajdziesz coś dla siebie albo z jednej czy dwóch stworzysz zupełnie inny projekt? Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy, zajrzeć na strony internetowe o urządzaniu wnętrz. Zakup czasopismo branżowe. Możesz również wybrać się do specjalisty i poprosić o radę. Osoby, które zajmują się tym, na co dzień, mają wiele pomysłów, potrafią stworzyć aranżację, która będzie jedyna w swoim rodzaju. Czasami warto popytać specjalistów. Takie spotkanie jest najczęściej niezobowiązujące. Wybierz się na nie najlepiej z mamą, siostrą albo przyjaciółką.

Artykuł powstał we współpracy z firmią http://firanyzaslonykarnisze.eu/ – salonowi specjalizującemu się w dekoracji okien na terenie Warszawy i okolic.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here