Nawierzchnia syntetyczna – dlaczego jest dobrym wyborem dla kortu tenisowego?

0
756

To, czym zostanie pokryta powierzchnia kortu tenisowego, wpłynie znacząco na odczucia z gry, a także na jego trwałość. Należy się więc dobrze zastanowić, zanim podejmie się decyzję w tym zakresie. Do wyboru jest wiele opcji, natomiast rozwiązaniem, o którym mówi się bardzo często (i bardzo pochlebnie) jest nawierzchnia syntetyczna.

Nazywana jest ona niekiedy również mączką syntetyczną. Dlaczego to właśnie ona jest dobrym wyborem dla kortów tenisowych? Kiedy można z niej korzystać i jakie są jej największe zalety? Wszystkie te kwestie objaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Wygodna gra o każdej porze roku

Nawierzchnia syntetyczna Advantage Red Court, stworzona ze specjalnej mączki i ceramicznego wypełnienia, umożliwia grę o dowolnej porze roku. Niestraszne są jej nawet trudne warunki pogodowe, które zdarzają się w Polsce w okresie wiosenno-zimowo-jesiennym i mogą utrudniać grę w przypadku niektórych innych rodzajów nawierzchni.

Idealnie nadaje się zarówno do kortów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także do różnych stylów gry. Krótko mówiąc, jest to nawierzchnia bardzo uniwersalna, która sprawdzi się w wielu różnych rodzajów kortach tenisowych, czy to na przykład stanowiących część kompleksu hotelowego, czy sportowego.

Więcej na temat tego typu nawierzchni można przeczytać tutaj: http://www.tenistal.com.pl/oferta/nawierzchnie/maczka-syntetyczna/. Warto wskazać, że charakteryzuje się ona dużą żywotnością i trwałością. W praktyce oznacza to, że nawet przy długim i intensywnym użytkowaniu, wciąż powinna ona nie tylko zapewniać świetne odczucia z gry, ale też wspaniale się prezentować.

Nie da się ukryć, że aspekt wizualny ma spore znaczenie, ponieważ zniszczony, mocno wyeksploatowany kort kłuje w oczy. Dlatego nawierzchnia syntetyczna zadowoli inwestorów, którym zależy na wytrzymałych rozwiązaniach. Spodoba się też tym graczom, którzy chcieliby ograniczyć negatywny wpływ gry na swoje stawy, czyli na przykład graczom starszym lub takim, którzy przeszli poważną kontuzję. Nawierzchnia syntetyczna charakteryzuje się bowiem dobrą amortyzacją.

Montaż i cena nawierzchni syntetycznej

Doświadczony, wykwalifikowany wykonawca będzie w stanie zamontować nawierzchnię syntetyczną w relatywnie krótkim czasie, co pozwoli na szybkie uruchomienie kortu. Jak już wspomniano, można umieścić ją zarówno na kortach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ciężko jest jednoznacznie wskazać, ile będzie to kosztowało, ponieważ cena takiego przedsięwzięcia jest zależna od indywidualnych okoliczności – między innymi od wymiarów kortu.

Żeby upewnić się, że efekt prac będzie zgodny z oczekiwaniami, warto postawić na wykonawcę, który będzie stosował tylko certyfikowane, wysokiej jakości materiały i który wykonywał już podobne inwestycje w przeszłości. Firma Tenistal posiada w swojej ofercie szybki i sprawny montaż systemu Advantage Red Court, przeprowadzany według projektu przygotowanego wspólnie z klientem. Inwestor może liczyć na wykorzystanie w projekcie nowoczesnych rozwiązań, a także na pełen profesjonalizm i fachowe, merytoryczne odpowiedzi na wszystkie zadawane przez niego pytania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here