Najciekawsze materiały zasłonowe – wiosna 2019

0
2625

Trendy w aranżacji okien zmieniają się wraz z ewoluującymi trendami w wystroju wnętrza. Warto więc zadbać o to, by nasze okna ciekawie się prezentowały, były modne, a jednocześnie spełniały oczekiwania użytkowników pomieszczeń. Nie podążajmy ślepo za modą, a wybierajmy takie tkaniny, które faktycznie się nam podobają i pasują do konkretnego pomieszczenia.

Najnowsze trendy w aranżacji okien stawiają przede wszystkim na lekkość, zwiewność oraz delikatność. Nie inaczej będzie w sezonie wiosna 2019. Na oknach powinny znajdować się lekkie aranżacje, które nie będą przytłaczały pomieszczenia i wpuszczą do wnętrza sporo światła słonecznego. Grube i ciężkie zasłony, które trudno było odsłaniać, a jednocześnie zbierały sporo kurzu, już dawno odeszły do lamusa. Dziś na oknie królują przede wszystkim lekkie tkaniny – woale, tiule, organdyny. Dają one sporo możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu można stworzyć takie okno, jakie nam się najbardziej podoba. Zasłony można mieć długie do podłogi lub krótkie, jedynie do parapetu. Świetnie wyglądają też asymetryczne aranżacje oraz różnego rodzaju upięcia, które mają sporą wartość dekoracyjną.

Stonowane wzory lub mocne akcenty dekoracyjne

Wśród materiałów zasłonowych ważny jest nie tylko rodzaj tkaniny, ale również jej fason oraz wzornictwo. Bardzo popularne są tkaniny w jednym kolorze, dopasowanym do konkretnego wnętrza. Dzięki temu aranżacja jest elegancka, stylowa, ale nie rzuca się w oczy i jest ciekawym tłem dla innych elementów wystroju wnętrza. Z drugiej strony – można również postawić na mocne akcenty na oknach. Tkaniny w mocnych kolorach, w duże asymetryczne wzory czy w ciekawych kształtach będą przyciągały spojrzenia i w ten sposób sprawimy, że aranżacja okienna będzie głównym elementem dekoracyjnym. Warto jednak pamiętać, aby w dekoracji okien zachować zdrowy rozsądek i umiar. Im mniej na oknach, tym lepiej dla ogólnego wystroju wnętrza.

Samodzielne szycie – tylko ze sprawdzonych materiałów

W ostatnim czasie bardzo popularny jest również styl eko, który można również zaobserwować w nowoczesnych trendach aranżacji okien. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią naturalność i bliskość natury są zasłony wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów, które są trwałe, wytrzymałe, a przy tym eleganckie i stylowe. Aranżacja okna zawsze powinna być idealnie dopasowana do potrzeb konkretnego wnętrza. Nie zawsze to, co świetnie wygląda w katalogu wnętrzarskim, będzie świetnie prezentować się na naszym oknie. Wśród zasłon do wyboru mamy nie tylko gotowe produkty, ale również ciekawe materiały, z których samodzielnie możemy uszyć aranżację okienną odpowiadającą naszym potrzebom. Jeśli jednak decydujemy się na samodzielne szycie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość kupowanych tkanin. Nie zawsze bowiem to, co dobrze wygląda, jest trwałe, wytrzymałe i zapewnia bezproblemowe użytkowanie.

Do przygotowania artykułu wykorzystano materiały dostępne na stronie: https://bawelna-tkaniny.pl/pl/tkaniny-zaslonowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here