Naczynia szklane dekoracyjne – jak je wykorzystać?

0
2627

Naczynia szklane dekoracyjne to niezwykle uniwersalne formy, które można wykorzystać na wiele sposobów. Najczęściej w wersji zupełnie bezbarwnej pozwalają na dostosowanie stylistyki do określonego wnętrza. Szlachetna tafla szkła efektownie prezentuje wnętrze wazonu, słoja czy innego przedmiotu. Przezroczysty surowiec świetnie nadaje się również do atrakcyjnego przechowywania słodyczy lub zabezpieczania świeczek.

Sposoby na wykorzystanie szklanych naczyń dekoracyjnych

Naczynia szklane dekoracyjne dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach – tworzenie pięknych przedmiotów ograniczone jest jedynie przez wyobraźnię. W ozdobnych jajach, wazonikach, słoikach i bombkach można rozmieszczać kompozycje ze sztucznych kwiatów, kamieni, muszli i wielu innych elementów. Taką dekorację można postawić na stole lub parapecie, a w niektórych wariantach – powiesić na tarasie lub przy oknie. Szklane pojemniczki chętnie wybierane są jako podstawa do stworzenia świeczników – począwszy od prostych form, a skończywszy na kieliszkach do wina lub pływających w wodzie świeczek.

Ciekawym sposobem na wykorzystanie szklanego dużego naczynia jest stworzenie lasu w słoiku. Ta niewielka namiastka lasu wprowadza do pomieszczenia przytulność i naturalność. Mikroklimat rozwija się z czasem, stanowiąc interesującą ciekawostkę dla domowników i ich gości. W ten sposób można też zaciekawić dzieci. W sklepach dostępne są gotowe lasy w słoju, ale każdy może spróbować założyć go samodzielnie. Należy wtedy zaopatrzyć się w duże naczynie, odpowiednią ziemię oraz małe sadzonki różnych roślin.

Piękno i funkcjonalność w szklanej wersji

Naczynia szklane dekoracyjne mogą być jednocześnie funkcjonalne. Bomboniery na nóżce, wyposażone w wygodną pokrywkę z tego samego surowca, są idealną alternatywą dla słoików i pater deserowych. Można w nich przechowywać cukierki, ciasteczka, pianki i inne słodycze. Taki rodzaj szkła jest chętnie wybierany podczas organizacji nowoczesnych wesel, na których proponuje się gościom tzw. candy bar. Zamiast bombonier z pokrywką można w tym celu zastosować również rozmaite misy i słoje.

W naczyniach szklanych dekoracyjnych można też bezpiecznie przechowywać owoce i orzechy. Ciekawym rozwiązaniem kuchennym jest wykorzystanie szklanych pojemników piętrowych, np. na przyprawy, które podkreślają charakter pomieszczenia. Szkło świetnie pasuje także do łazienek – słoiczki można wypełnić biżuterią lub akcesoriami. Efektownie i estetycznie wyglądają w nich patyczki lub płatki kosmetyczne.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here