Moskitiery – czy są skuteczne?

0
3103

Wszyscy uwielbiamy piękne, słoneczne letnie dni. Niestety, wraz z ładną pogodą pojawiają się irytujące owady i insekty. Próbujemy się przed nimi chronić chemicznymi sposobami, ale nie są one w zupełności skuteczne. Może prostsze rozwiązanie jest lepsze?

Zakaz wstępu owadom

Na zewnątrz trudno uniknąć kontaktu z owadami. Ludzkość na razie nie wymyśliła doskonałej metody na pełną ochronę. Ale do domu, naszej twierdzy, nie powinny mieć one dostępu. Moskitiery, jak sama nazwa wskazuje, z zamiaru mają chronić nas przed komarami. Te irytujące owady zakłócają w nocy sen domowników swoim brzęczeniem, ich ukąszenia są bolesne i swędzące, a do tego mogą przenosić groźne choroby. Komary jednak to nie jedyni intruzi, przed którymi ochroni nas siatka zainstalowana na oknie lub drzwiach. Równie irytujące muchy przenoszące bakterie, niebezpieczne dla życia i zdrowia osy i inne owady żądlące, meszki, muszki owocówki, a nawet pająki nie będą miały wstępu do naszego domu.  

 100% zabezpieczenia

W wielu domach popularne są nadal chemiczne metody odstraszania owadów. Urządzenia elektryczne emitujące zapachy odganiające owady nie są jednak w pełni skuteczne – jaką ma się pewność, że pomieszczenie jest szczelnie wypełnione tą wonią i, co więcej, kto chciałby przebywać w pokoju, w którym unoszą się chemikalia? Niektórzy próbują także innego sposobu, tj. smarują ramy okien i drzwi silnymi środkami odstraszającymi. Te nie są jednak odporne na warunki atmosferyczne, aplikację trzeba więc często powtarzać, a kto ma na to czas i pieniądze?

Mechaniczne sposoby wydają się więc zdrowsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Lampy wabiące robią bałagan (wokół nich opadają trupy zabitych owadów), wydają nieprzyjemny dźwięk (głośny trzask) przy konfrontacji oraz pobierają dużo prądu. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się więc moskitiera. Trwała, gęsto pleciona siatka z PCV lub włókna szklanego, stanowi barierę fizycznie niemożliwą do pokonania dla wszystkich latających i pełzających intruzów. Dobrze dobrany kolor siatki dodatkowo sprawi, że będzie niemalże niewidoczna!

Łatwy montaż i konserwacja

Niektórych klientów zastanawiają potencjalne kłopoty przy montowaniu siatki moskitiery. Absolutnie powinni oni porzucić wszelkie obawy. Producenci oferują szereg najróżniejszych rozwiązań, dlatego każdy dostosuje sposób montażu dokładnie do swoich warunków i potrzeb.

Moskitiera nie musi być też rozwiązaniem na stałe – ramkowe moskitiery bez problemu można zdjąć w każdej chwili – doskonałym przykładem takiego zastosowania są moskitiery sprzedawane na stronie http://www.agatarolety.pl/katalog/produkt/moskitiery-ramkowe-eko. Co więcej, można zdecydować się na wersje przesuwne lub otwierane, które świetnie sprawdzą się na drzwiach balkonowych, tarasowych i wejściowych. Dobrze zapoznać się z wszystkimi wariantami i rozważyć, która opcja będzie najlepsza. Odpowiednio dobrana instalacja będzie bezproblemowa i prosta w konserwacji.

Aby dbać o siatkę, wystarczy co jakiś czas ją obmywać, przecierać mokrą ściereczką lub (jeśli to możliwe) zdejmować i płukać. Instalacje zdejmowane dobrze jest zdemontować i przechować na okres jesienno-zimowy, ponieważ unikną narażenia na warunki atmosferyczne i dłużej nam posłużą. Niezwykle wygodny jest też fakt, że w razie jakichkolwiek usterek lub problemów z montażem, wielu producentów oferuje pomoc oraz gwarancyjne i pogwarancyjne naprawy.

Wszystkie argumenty wskazują na to, że moskitiery są najskuteczniejszą metodą ochrony mieszkania przed owadami. W ofertach znaleźć można modele w pełnym przedziale cenowym. Warto jednak rozważyć inwestycję w profesjonalną instalację. Wykonana na zamówienie konstrukcja, będzie w pełni dostosowana do naszych potrzeb. W dyskretny, ale skuteczny sposób uprzyjemni codzienne życie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here