Masa poliuretanowa – którą wybrać?

0
3111

Masa tego rodzaju jest wykonana na bazie żywic poliuretanowych. Po zakupie jest od razu gotowa do użycia, charakteryzuje się półpłynną konsystencją.

Zastosowanie masy poliuretanowej

Masę poliuretanową stosuje się jako izolację poziomą przeciwwilgociową i przeciwwodną. Może być używana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Szczególnie polecana jest do izolowania tarasów, balkonów czy basenów. Tworzy elastyczną, odporną na kwasy i chemikalia podłogę. Świetnie niweluje i wypełnia niewielkie zarysowania podłoża, przy czym kompletnie nie nadaje się do wypełniania większych ubytków lub nierówności podłoża. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do betonu. Szczególnie polecana jest do nakładania na powierzchnie narażone na zarysowania lub obciążone dynamicznie. Nie zawiera w swoim składzie rozpuszczalników, przez co jest całkowicie bezpieczna dla środowiska.

Jak aplikować masę poliuretanową?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinno być ono suche, czyste i stabilne, bez śladu olejów i tłuszczów. Powierzchnie spieczone, gładkie lub wypolerowane nie nadają się na podłoże, o ile nie zostaną wcześniej poddane zmatowieniu lub piaskowaniu. Pozostałości powłok bitumicznych lub smołowych należy przed aplikacją masy poliuretanowej usunąć. Masę nakłada się na podłoże o temperaturze od 5 do 30 stopni Celsjusza, przy czym trzeba pamiętać, że wyższa temperatura znacząco skraca czas obróbki, przyspiesza wiązanie żywicy oraz zmniejsza jej lepkość. Masa jest podczas nakładania bardzo wrażliwa na wodę, toteż należy unikać wystawiania jej na wpływ opadów atmosferycznych, a w przypadku dużej wilgotności powietrza, można użyć specjalnych osuszaczy. Kolejną warstwę masy można nakładać po upływie około 24 godzin.

Jak w przypadku każdego produktu, przy aplikacji masy poliuretanowej należy bezwzględnie trzymać się zaleceń producenta i zadbać szczególnie o to, by ilość nakładanego produktu nie była mniejsza, niż ta zalecana. Czas pełnego wiązania uzależniony jest od rodzaju podłoża, jego temperatury i temperatury otoczenia oraz cyrkulacji powietrza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here