Kupujemy drzwi zewnętrzne

0
623

Wybór drzwi wejściowych z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jest to zakup dosyć kosztowny, a drzwi zewnętrzne mają nam służyć wiele lat, dlatego nie mogą być byle jakie. Z jednej strony powinniśmy postawić na uniwersalny wygląd (kolorystykę, wzory), ale także skupić się na ich właściwościach oraz funkcjach. Zadaniem drzwi wejściowych jest przede wszystkim odizolowanie mieszkańców od świata zewnętrznego. Solidne drzwi zatrzymają w domu ciepło, a także będą dobrą barierą akustyczną. Nie bez znaczenia pozostaje odporność na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne uszkodzenia. W każdym przypadku warto również dokupić zabezpieczenia antywłamaniowe oraz postawić na parametry przeciwpożarowe.

Sztuka dobrego montażu

Wiele można usłyszeć o kwestii jakości drzwi – ich parametrach, właściwościach oraz dodatkowych funkcjach. Mało się jednak mówi o niezwykle ważnym montażu, który nieprawidłowo wykonany, może sprawić, że nawet najlepsze jakościowo drzwi będą do niczego. Kupując drzwi zewnętrzne https://vrata.pl/drzwi-zewnetrzne-warszawa/ zawsze warto zawrzeć umowę na autoryzowany montaż profesjonalnej firmy. Wówczas mamy pewność, że unikniemy uciążliwych niedogodności, jakie może powodować niewłaściwe osadzenie stolarki drzwiowej.

Najczęstsze błędy ekipy montującej

Błędy w montażu drzwi mogą być bardzo frustrujące. Doskonałym przykładem mogą być drzwi, które są niewłaściwie wypoziomowane i samoczynnie się zamykają. Inną niedogodnością, którą często się spotyka jest słaba szczelność źle osadzonego skrzydła, która sprawia, że zaburzona zostaje akustyka pomieszczenia. Drzwi zamontowane przed wykończeniem pomieszczeń mogą zostać zniszczone podczas malowania ścian czy chociażby wnoszenia ciężkich mebli i sprzętów. Na uszkodzenia mechaniczne niestety nie obowiązuje gwarancja. Do częstych błędów w montażu należy również zbyt mocne skrócenie drzwi, powyżej trzech do pięciu centymetrów, zalecanych przez producenta. Drzwi zewnętrzne muszą się prawidłowo domykać i być uszczelnione we właściwy sposób, tylko wtedy będziemy mogli w pełni korzystać z parametrów, obiecanych przez producenta.

Jak poznać dobrych monterów?

Najczęstszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ekipy, która współpracuje ze sprzedawcą, u którego kupujemy nasze drzwi. Wówczas otrzymujemy gwarancję na prawidłowe osadzenie drzwi, a w razie jakichkolwiek kłopotów, bardzo łatwo będzie złożyć reklamację i domagać się jej szybkiego rozpatrzenia (na naszą korzyść). Jeżeli jednak nasz usługodawca nie posiada w ofercie montażu, jesteśmy zdani na siebie, jeżeli chodzi o poszukiwanie specjalistów. Warto w takiej sytuacji popytać o opinie znajomych, którzy budowę domu mają za sobą, a także poczytać informacje w internecie. Z reguły firmy cieszące się zaufaniem klientów mają dobre komentarze, a te, które w jakiś sposób zawiodły użytkowników – również są odpowiednio opisane. Jeśli już znajdziemy potencjalnego usługodawcę możemy również dopytać o referencje z poprzednich realizacji. Doświadczona i profesjonalna firma powinna dysponować całym portfolio.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here