Jakie projekty domów jednorodzinnych będą popularne w 2022 roku

Projekt taniego domu jednorodzinnego parterowego

Z uwagi na lawinowy wzrost w ostatnim czasie cen materiałów oraz zarówno trudność w znalezieniu wykwalifikowanego wykonawcy, jak i wysokie wyceny usług ogólnobudowlanych, skłaniamy się ku prognozie, że najczęściej będzie przez inwestorów wybierany projekt domu jednorodzinnego taniego w budowie. Wśród nich zapewne prym będą wiodły parterowe domy jednorodzinne bez masywnego stropu, a więc takie, które wybudujemy nie tylko za niewielkie pieniądze, ale też szybko i bez konieczności angażowania drogiego sprzętu oraz fachowców wysoko wyspecjalizowanych. Dla przyszłego inwestora ważne jest, aby umieć rozpoznać projekty ekonomicznych domów parterowych wśród tysięcy projektów gotowych dostępnych na rynku. Zwróćmy uwagę na trzy podstawowe cechy. Przede wszystkim wielkość domu jednorodzinnego będzie miała znaczenie, więc starajmy ograniczyć nasze plany do powierzchni użytkowej nie przekraczającej 100m2. Po drugie, wybierajmy projekty, które mają jak najbardziej uproszczony rzut i obrys na planie zbliżonym do prostokąta bez zbędnych wycięć, wykuszy itp. Ostatnim z najbardziej wpływających na cenę domu elementów jest dach. Domy jednorodzinne z dachem dwuspadowym wybudujemy zdecydowanie taniej niż te z wielopołaciowym przykryciem, w których metrów bieżących kosztownych obróbek będzie zdecydowanie więcej. Nowe projekty gotowe domów jednorodzinnych w wielu różnych odsłonach można zobaczyć w ofercie pracowni specjalizujących się w typowych opracowaniach, chociażby w na stronie Quattrodomy.pl.

Projekt taniego domu jednorodzinnego parterowego

Projekty domów jednorodzinnych z garażem

Wielu z nas nie wyobraża sobie teraz innej konfiguracji domu, jak tylko z garażem i to nie zmieni się zapewne w przyszłości. Mimo głoszonych zwłaszcza przez organizacje proekologiczne planów zminimalizowania podróżowania chociażby na dalsze odległości, to trudno wyobrazić sobie życia bez środka transportu indywidualnego. Być może w garażach będą częściej stały pojazdy elektryczne niż klasyczne spalinowe, ale to chyba jedyna różnica, która może pojawić się w ciągu najbliższego dziesięciolecia. W domu z garażem warto jest więc już teraz przewidzieć doprowadzenie odpowiedniego przewodu zasilającego do szybkiej, naściennej ładowarki samochodowej, którą być może zamontujemy już w niedalekiej przyszłości. Projekt domu jednorodzinnego z garażem nie zawsze jest jednak wybierany tylko dlatego, że chcemy w nim parkować samochód. Takie pomieszczenie to idealne miejsce także na składowanie narzędzi ogrodowych, urządzenie domowego warsztatu lub do uprawiania innego hobby przez domowników. Dlatego też w praktyce często w domach jednorodzinnych z garażem dwustanowiskowym wcale nie stoją w nim dwa auta, ale duża część powierzchni przeznaczona jest na zupełnie inny cel.

Projekty domów jednorodzinnych z garażem

Projekt domu jednorodzinnego do 120m2

Domy do 120m2 to najpopularniejsze budynki jednorodzinne, które już od dłuższego czasu są w naszym kraju budowane we wszystkich praktycznie lokalizacjach. Projekt domu jednorodzinnego z poddaszem o tej wielkości to zwykle modelowy podział w środku na część dzienną na dole i sypialnianą na górnej kondygnacji. W domkach parterowych do 120m2 mamy wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, a więc za cenę odrobinę większych kosztów budowy możemy się cieszyć udogodnieniem, które docenimy szczególnie w późniejszym okresie życia Jeżeli. szukasz w tej chwili gotowego, dobrego projektu domu jednorodzinnego dla siebie, to na pewno warto jest poznać na tym etapie sugestie i porady zawarte we wpisach w stylu: Czas na nowy dom. Zacznij od dobrego projektu! Polecamy zgłębienie tematu poprzez lekturę fachowych artykułów pomagających przygotować się do tego zadania.

Projekt domu jednorodzinnego do 120m2

[Głosów:5    Średnia:4.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here