Jakie meble przydadzą się w kawalerce?

0
1129

Kawalerką nazywa się niewielkie mieszkanie, które składa się zazwyczaj z jednego pokoju, kuchni i łazienki. Współcześnie na takie mieszkania decydują się zazwyczaj młode małżeństwa oraz osoby, które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe. Niewielka powierzchnia takiego mieszkania wiąże się z niskimi kosztami jego utrzymania oraz krótszym czasem potrzebnym do jego wysprzątania. Jeśli skorzysta się z oferty odpowiedniego sklepu z meblami, z takiej kawalerki można stworzyć funkcjonalne i stylowe mieszkanko.

Strefa dzienna

Organizując wyposażenie pokoju, które ma zaspokoić spędzanie w nim czasu w dzień, nie powinniśmy zapomnieć o komodzie, szafce pod telewizor oraz stoliku. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także współczesne meblościanki. Takie zestawy szafek są nie tylko stylowe, ale przede wszystkim niezwykle pojemne. Można w nich schować odzież i inne przedmioty, a na ich wierzchu ustawić ulubione dekoracje oraz ramki ze zdjęciami.

Pokój w kawalerce spełnia wiele funkcji. W ciągu dnia staje się naszym salonem, czyli miejscem, gdzie spędzamy wolny czas. Nie powinno w nim zatem zabraknąć wygodnego mebla do siedzenia. W zależności od powierzchni pokoju zdecydować się można na postawienie narożnika, sofy, kanapy, wersalki lub fotela. Sklep MEBLERAJO przygotował ofertę mebli tapicerowanych, które z jednej strony posiadają sporą powierzchnię do siedzenia, ale z drugiej strony są smukłe i nie zagracają pomieszczenia. Na szczególną uwagę osób mieszkających w kawalerkach zasługują narożniki modułowe. Oferta sklepu dostępna jest pod adresem internetowym: https://meblerajo.pl/.

Strefa do odpoczynku

Meble do siedzenia pełnią w kawalerce również rolę łóżka do spania. Niezbędne jest zatem, aby posiadały możliwość rozłożenia do wygodnej dla użytkownika pozycji poziomej. Warto wybierać te kanapy, które posiadają wbudowane pojemniki na pościel.

Wspomniane już wcześniej meblościanka lub komoda mogą pełnić funkcję garderoby. Jeśli powierzchnia pokoju nam na to pozwala, to dobrym rozwiązaniem jest zakup szafy. Warto podkreślić, że w sprzedaży dostępne są szafy o różnych gabarytach. W sklepie MEBLERAJO dostać można zgrabne szafy, które pomieszczą całą naszą odzież. Jeśli zdecydujemy się na szafy z lustrem, to jednocześnie optycznie powiększymy pomieszczenie.

Strefa kuchenno-jadalniana

Kawalerka to mieszkanie, w którym można zorganizować przyjemną dla oka i funkcjonalną strefę kuchenno-jadalnianą. Współcześnie projektowane meble dają większą możliwość efektywniejszego wykorzystania powierzchni. Szafki wiszące są wyższe, w szafkach stojących można zamontować praktyczne kosze cargo.

Aby umożliwić sobie wygodne spożywanie posiłków, pomiędzy strefą kuchenną a sypialnianą, można ustawić szafki i stworzyć z nich wyspę. Jest to bardzo modne rozwiązanie. Podobny efekt uzyskamy również dzięki ustawieniu zgrabnego stołu z krzesłami.

Meble do łazienki

Tym, co najmniej wyróżnia kawalerkę od większych mieszkań, jest łazienka. Mimo że jej powierzchnia jest zazwyczaj niewielka, to jednak powinna umożliwić wstawienie prysznica, toalety oraz szafki.

Chcąc zoptymalizować funkcjonalność łazienki, warto wziąć pod uwagę zakup szafki pod umywalkę oraz szafki z lustrem nad umywalkę. Te dwa niepozorne meble umożliwią swobodny dostęp do kosmetyków i takich akcesoriów jak suszarka do włosów czy maszynka do golenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here