Jakie mamy rodzaje brodzików?

0
4588

Jeśli decydujemy się na zamontowanie prysznica w łazience zamiast wanny, to musimy dokonać wyboru między dostępnymi na rynku modelami. Niezbędny będzie zakup kabiny, brodzika oraz odpowiedniej baterii. Poniżej przedstawimy rodzaje brodzików, które znaleźć można w sklepach.

Głęboki brodzik może zastąpić wannę

Z reguły, kiedy wybieramy nową kabinę, to decydujemy się na cały zestaw, który oferuje nam producent. Wtedy możemy być pewni, że wszystko będzie do siebie pasowało i nie trzeba kompletować poszczególnych elementów po kolei. Warto jednak wiedzieć, jaki mamy wybór, gdy chodzi o same brodziki. Na czym polegają różnice?

Do wyboru są trzy podstawowe rozwiązania stosowane podczas montowania kabiny. Pierwszym jest brodzik prysznicowy głęboki, który może mieć różną wysokość, dochodzącą nawet do 50 centymetrów. Jeżeli jest dostatecznie duży, to może on pełnić nawet rolę niewielkiej wanny. To wygodne, szczególnie jeśli mamy w domu małe dzieci, którym można łatwo przygotować kąpiel. Oprócz tego warto rozejrzeć się za modelem, który posiada wyprofilowane siedzisko, na którym na przykład osoby starsze mogą sobie wygodnie spocząć, biorąc prysznic.

Model płytki

Kolejnym przykładem jest brodzik płaski. Jak sama nazwa wskazuje, jest on o wiele niższy, aniżeli model opisany powyżej. Prezentuje się bardzo estetycznie, jednak nie napuścimy do niego wody, na przykład, gdy będziemy mieli potrzebę namoczyć pranie. Jednak z drugiej strony, brak progu powoduje, że znacznie łatwiej jest do środka wejść, co jest szczególnie ważne w przypadku osób starszych, które już nie mają tak dobrej sprawności i koordynacji, jak kiedyś, czy też ludzi niepełnosprawnych. Natomiast taka konstrukcja wymaga zamontowania syfonu w podłożu, dlatego warto zdecydować się na taką zmianę podczas większego remontu. Jeśli bowiem ma ona zastąpić wcześniejszą kabinę z wysokim brodzikiem, to niestety trzeba będzie zrobić trochę przeróbek.

Można też inaczej

Innym rozwiązaniem, które wybiera coraz więcej osób, jest po prostu brak brodzika. Jak to możliwe? Cała instalacja ukryta jest w podłodze i przykryta płytkami. Posiada lekki spad, który nakierowuje wodę do odpływu, aby nie zalewała nam łazienki. Jeśli chodzi o efekt aranżacyjny, to jest on bardzo dobry. Natomiast niewątpliwie tego typu rozwiązanie wymaga znacznie więcej pracy, aniżeli wstawienie głębokiego brodzika. Wiąże się on z nieco większym remontem.

Powyższe rozwiązania mogą być odpowiednie zarówno do małych, jak i dużych łazienek, ponieważ w każdym przypadku można zdecydować się na inny rozmiar takiej kabiny. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i do czego przyzwyczailiśmy się na co dzień. Osoby, które nie wyobrażają sobie braku wanny w łazience, na pewno powinny wybrać wersję z wysokim brodzikiem, która sprawdzi się w ich przypadku lepiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here