Jaki wybrać pojemnik na ręczniki papierowe? O czym wiedzieć?

0
3405

Pojemnik na ręczniki papierowe może wydać się czymś błahym, czym nie warto zaprzątać sobie głowy, tymczasem to bardzo przydatna rzecz, która znajduje zastosowanie w każdej kuchni, ale nie tylko, bo przecież z powodzeniem wykorzystywane są też w toaletach publicznych. Na co zwrócić uwagę przed kupnem tego produktu, co jest ważne? W poniższym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze informacje na ten temat.

Z jakiego materiału wykonany jest pojemnik?

Po pierwsze musimy się zastanowić, jaki powinien być materiał wykonania pojemnika. Do wyboru mamy tutaj plastik, tworzywo ABS oraz stal nierdzewną. Podajniki plastikowe są tanie, ale to ich jedyna zaleta, bo na przykład w przypadku podpalenia szybko zajmuje je ogień. Są więc mało trwałe, do kuchni jeszcze się sprawdzą, ale w toaletach publicznych już raczej nie. Dlatego też alternatywą są pojemniki na ręczniki papierowe z tworzywa ABS. Jest twardsze, bardziej odporne na różne zniszczenia, no i co najważniejsze – niepalne. W razie zapalenia ulegają stopieniu. Ostatnią grupą są niezwykle trwałe, bardzo wytrzymałe pojemniki ze stali nierdzewnej. Niestety, trzeba o wiele więcej zapłacić za tą lepszą jakość.

Jaka pojemność?

Jak już zdecydujemy się na konkretny materiał, będziemy mogli przejść do kolejnego kroku i zastanowić się nad tym, jaka pojemność nas satysfakcjonuje. Mamy tu właściwie dwa rodzaje, czyli pojemniki na ręczniki papierowe ZZ (składane) oraz pojemniki na ręczniki w roli. Pierwszy rodzaj jest najlepszy do toalet, drugi zaś jest doskonały do kuchni, a szczególnie w restauracjach, barach, gdyż zużywa się ich duże ilości.

Ile to kosztuje?

Dla wielu cena jest najważniejsza, szczególnie że dla niektórych takie przedmioty jak pojemnik to okazja, aby zaoszczędzić. Jeśli nie chcemy wydawać na to zbyt dużo środków pieniężnych, to najlepszą opcją będzie pojemnik wykonany z ABS-u. Dla bardziej wymagających klientów polecane są podajniki ze stali nierdzewnej. Musimy sobie odpowiedzieć, w jakiej grupie jesteśmy i co jest dla nas najważniejsze.

Pojemnik na ręczniki papierowe tylko z pozoru wydaje się czymś mało ważnym, na czym można sporo zaoszczędzić. Tym myśleniem raczej sobie nie pomożemy, bo kupimy lichy, plastikowy model, który szybko się zniszczy, a poza tym będzie niewygodny, denerwujący w obsłudze. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić model solidniejszy, który jest odporny na różne uszkodzenia, a i też lepiej się z niego korzysta. Warto to dokładnie przemyśleć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here