Jaki rower będzie najlepszy dla Ciebie?

0
21603

Pierwszą rzeczą, jaką musisz wiedzieć, kiedy chcesz kupić rower, jest fakt, że nie każdy model jest równy innemu. Nie tylko kształt, wielkość czy kolor są różne, ale także funkcje, do spełniania których dany rower jest najlepiej przystosowany. Gdy zamierzasz wykorzystywać go jedynie latem, aby wybrać się na dwu- lub trzy-godzinną wycieczkę raz w tygodniu, bezsensownym zakupem byłby rower za kilkanaście tysięcy złotych przystosowany do ekstremalnych warunków. Jak wybrać rower i czym kierować się w salonie?

Na co zwracać uwagę?

Przy tak wielu rodzajach rowerów na rynku, wybór odpowiedniego może być niezwykle trudny. Oczywiście nie musisz korzystać ze specjalistycznych sklepów i zaoszczędzić w ten sposób część pieniędzy, jednak warto dać szansę profesjonalistom. Dlaczego? Większość tanich rowerów kupionych w niespecjalistycznych sklepach charakteryzuje się ciężkimi ramami i kołami. Tanie elementy albo nie działają prawidłowo, albo od samego początku użytkowania odmawiają posłuszeństwa. Ciężki rower trudno wprawić w ruch, a niedopracowane funkcje, jak na przykład pochłaniające wysiłek pracy mięśni zawieszenie, dodatkowo spowalnia. Wydawanie pieniędzy na takie rowery jest nieekonomiczne i dodatkowo zniechęca do jazdy.

Szosowy

To rower stworzony do szybkiej jazdy po drogach. Charakteryzuje się niewielką wagą. Wymagają pochylonej, nisko opuszczonej pozycji, aby poprawić aerodynamikę i zmniejszyć opór powietrza. Są idealne jednakowo do krótkich dystansów, ale też świetnie sprawdzi się w wyprawach przekraczających sto kilometrów. Ten rodzaj roweru doskonale nadaje się do weekendowych wycieczek i codziennej trasy do pracy. Lekkie, sztywne i mocne ramy maksymalizują efektywność pedałowania i transfer energii. Idealny do dojazdów, treningów fitness i wyścigów.

Trekkingowy

Rowery trekkingowe charakteryzuje lekkość przypisywana rowerom szosowym oraz wytrzymałość i udogodnienia zastosowane w rowerach górskich. Jest to świetny wybór, który plasuje się pomiędzy komfortem jeżdżenia po ścieżkach rowerowych oraz powierzchniach dostępnych jedynie dla rowerów górskich. To doskonałe rowery miejskie i podmiejskie gotowe na wyzwania, jakie przed nimi postawisz. Możesz go znaleźć w praktycznie każdej półce cenowej i cieszyć się złotym środkiem, stworzonym, aby podbić miasto i naturę.

Górski

Kiedy niepotrzebna Ci standardowa droga lub wyruszasz na podróż w nieznane, najlepszą okazją jest jazda na rowerze górskim, po leśnych ścieżkach, wydeptanych drogach i nierównych powierzchniach. Rowery górskie są trwałe i zapewniają stabilną pozycję do jazdy. Układy zawieszenia zwiększają masę, więc potrzebna jest pewna siła i zwinność, aby uzyskać bardziej wytrzymałe tereny terenowe. Jednak znacznie ułatwiają poruszanie się w trudnodostępnych i nierównych powierzchniach, ułatwiając jazdę pod górę. Te wszechstronne rowery przejadą przez żwir, piaski, błoto i kamienie.

Elektryczny

Rowery elektryczne mają w sobie niezwykłą moc. Potrafią spłaszczyć wzgórza, przyspieszyć jazdę oraz zmniejszają wysiłek. Dzięki mocnym silnikom i akumulatorom do rowerów poczujesz znacznie nowy komfort z jazdy i nie będziesz w stanie oprzeć się przejechaniu kolejnych kilometrów. Do przekonwersowania każdego rodzaju roweru na elektryczny wystarczy wykupić zestaw z silnikiem i akumulatorem, który później będziesz ładować w domu. Może to właśnie jest rozwiązanie idealne dla Ciebie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here