Jaki model zlewozmywaka do domu wybrać?

0
978

Zlewozmywaki są nieodłącznymi elementami wyposażenia każdej kuchni. Decydując się na zupełnie nowy, musimy jednak zastanowić się, jaki będzie najlepiej sprawdzał się w naszym pomieszczeniu. Na jakie jego cechy warto zatem zwrócić uwagę?

Ilość komór

Bez wątpienia ilość komór w zlewozmywaku jest jedną z kluczowych decyzji. To ona decyduje o tym, czy będzie nam wygodnie, czy też nie. Konkretny wybór warto jednak uzależnić od kilku czynników, w tym przede wszystkim od tego, jak często i do czego będziemy wykorzystywać zlew.

Jeśli posiadamy w domu zmywarkę, zlew najpewniej będzie nam służył tylko do przygotowywania potraw i przemywania niektórych przedmiotów, które muszą zostać wstępnie obmyte lub też nie mogą trafić do zmywarki. Na szczęście jest ich już zazwyczaj coraz mniej. W takim przypadku bez problemu możemy zdecydować się na wersję jednokomorową lub półtorakomorową, która zajmuje mało miejsca i idealnie sprawdza się właśnie wówczas, gdy nie mamy zbyt wielu zadań do wykonania w zlewie.

Jeśli jednak zlew będzie wykorzystywany często, a przede wszystkim do zmywania po każdym posiłku, warto postawić na klasyczną, dwukomorową wersję. Zapewni ona odpowiednią ilość miejsca i sprawi, że każde mycie garnków i talerzy będzie po prostu szybsze oraz wygodniejsze.

Konkretna wielkość

Wielkość zlewozmywaka jest uzależniona od kilku czynników, w tym od wielkości komory (albo komór), ale też od wielkości otaczającego ją blatu. Do małej kuchni, gdzie nie mamy zbyt wiele miejsca na szafkach, lepszy będzie oczywiście mały zlew. W skrajnych przypadkach można postawić nawet na wersję okrągłą, z wąskim rantem, która pozostawia najwięcej miejsca dookoła.

Jeśli jednak mamy w kuchni więcej miejsca, lepszym wyborem będzie większy zlew, który po prostu stanie się wygodniejszy. Również posiadanie przy nim większego blatu do ociekania pozwoli na wygodniejsze korzystanie z niego i przechowywanie tam przedmiotów niezbędnych na przykład do zmywania.

Prosty lub narożny

Wybór prostego lub narożnego zlewu jest podyktowany między innymi możliwościami jego ustawienia. W wielu kuchniach po prostu nie ma takiej możliwości, by umieścić narożny zlew. Jeśli jednak możliwość istnieje, warto z niej skorzystać. To rozwiązanie pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni, która często pozostaje nieużywana, a także da szansę na lepsze wykorzystanie prostych blatów po bokach.

Materiał wykonania

Na stronie https://armatura24.pl/zlewozmywaki-kuchenne można wybierać pomiędzy najbardziej popularnymi typami zlewozmywaków: granitowymi, stalowymi i ceramicznymi. Dzięki najwyższej jakości wykonania każdy z nich wykazuje się wysoką odpornością na uszkodzenia czy działanie wody i środków chemicznych, używanych na przykład do sprzątania. Dlatego, dokonując ostatecznego wyboru, warto kierować się również ich wyglądem. W zależności od tego, który z nich będzie bardziej pasował do twojej kuchni, możesz zdecydować się na każdy model.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here