Jaką formę paliwa cieplnego wybrać?

0
1443

Wybór, jak i zakup paliwa cieplnego, stosowanego do ogrzewania pomieszczeń w naszym miejscu zamieszkania, nie jest zadaniem łatwym. Należy uwzględnić najróżniejsze korzyści i słabości, płynące z używania konkretnej formy paliwa cieplnego. Przed dylematem tym staje niemal każdy z nas, gdy nadchodzi lub rozpoczyna się okres grzewczy. Wiele osób głowi się, sporządza szczegółowe kalkulacje i monitoruje poziom cen poszczególnych paliw na rynku, aby mieć pewność, że wybiorą najkorzystniejszą ofertę. Istotny jest nie tylko sam poziom ciepła i sposób jego wytwarzania, ale także koszt zakupu paliwa, czas jego spalania, zagrożenie możliwością utraty części wytworzonego ciepła oraz wiele innych czynników.

Kilka słów o planowaniu wydatków na okres zimowy

Wydatki na ogrzewanie to ważna część każdego budżetu w okresie zimowym. Przygotowując się do zimy kalkulujemy wysokość spodziewanych kosztów ogrzewania przede wszystkim w oparciu o poprzednie sezony grzewcze. W tym celu przeglądamy opłacone rachunki bądź historię wpłat na naszym koncie. Istotne mogą okazać się także prognozy synoptyków, starających się przewidzieć przynajmniej ogólny przebieg zimowej pory roku.

Przygotowując się do wyboru formy paliwa cieplnego warto zastanowić się nad tym, czy jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych form wytwarzania ciepła. Warto wziąć również pod uwagę sam sposób uzyskiwania ciepła – formę opalania danego materiału, konieczność sprzątania jego resztek (np. usuwania popiołu), przebieg i czas procesu spalania. Istotne jest także samo urządzenie, w którym przetwarzamy dane paliwo. Zazwyczaj są to kotły, piece, kominki lub inne rozwiązania, które również wymagają odpowiedniej obsługi, czyszczenia, a niekiedy także serwisowania.

Najczęściej podejmowanym wyborem odnośnie stosowanego paliwa cieplnego jest albo kontynuowanie dotychczasowych rozwiązań, albo też wybór nowej formy wytwarzania ciepła. Wiele osób postanawia na wybór nowej formy ogrzewania ze względów finansowych – często stosowana dotychczas forma ogrzewania po prostu nie jest korzysta.

Takim osobom pragniemy polecić paliwo cieplne stosowane coraz chętniej w naszym kraju, zarówno w gospodarstwach domowych, jak i miejscach pracy, budynkach użyteczności publicznej (szkoły, szpitale, urzędy), fabrykach i wielu innych. Proponowanym rozwiązaniem jest zastosowanie ekogroszku, formy paliwa stałego, produkowanego w oparciu o węgiel kamienny lub brunatny. Ekogroszek tworzą wybrane kawałki węgla, o określonych, niedużych rozmiarach, przypominające nieco granulat. Długość węgielnych kawałków tworzących ekogroszek nie powinna wynosić więcej niż 2,5 cm.

Ekogroszek – solidne paliwo cieplne dla twojego domu

Ekogroszek to paliwo węgielne o wyjątkowo niskiej zawartości siarki oraz poziomie wilgoci (mniej niż 10%). Jednocześnie, jest to paliwo o stosunkowo wysokiej wartości opałowej oraz – co równie ważne – ekologiczne dla środowiska. Wiele osób docenia ekogroszek ze względu na jego łatwy sposób aplikowania. Ekogroszek stosowanych jest w kotłach wyposażonych w automatyczny podajnik. Dzięki temu, po zaprogramowaniu pracy kotła, będzie on samoczynnie dobierał odpowiednią ilość paliwa.

Ekogroszek jest również paliwem pozytywnie wpływającym na poziom pracy kotłów. Większość dostępnych ekogroszków charakteryzuje się wyjątkowo niskim poziomem spiekalności. Dzięki temu w procesie wytwarzania ciepła, nie dochodzi do przekształcania się paliwa w zanieczyszczenia utrudniające pracę kotła.

Osobom poszukującym sprawdzonych i godnych zaufania dostawców paliw opałowych, polecamy zapoznać się z ofertą: SAM-BUD-ROL, dostępną pod adresem: sambudrol.pl/sklep/. W ofercie firmy znajdują się różne paliwa opałowe, takie jak pellet czy ekogroszek, dostępny w kilku różnych modelach, przeznaczonych zarówno dla klienta biznesowego, jak i budżetowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here