Jaką baterię prysznicową wybrać?

0
5972

Wybór baterii prysznicowej nie jest łatwy. Patrząc na ofertę sklepów z armaturą łazienkową liczba rodzajów i wzorów baterii może przyprawić o zawrót głowy. Są jednak pewne zasady, którymi możemy się kierować przy podejmowaniu decyzji o wyborze. Oto kilka najważniejszych kwestii, które należy brać pod uwagę.

Styl łazienki

Z jednej strony bateria prysznicowa powinna być przede wszystkim użyteczna, a z drugiej musimy pamiętać o tym, że powinna ona również pasować do stylu, w jakim urządzona jest łazienka. A zatem, jeśli łazienka jest nowoczesna, to bez sensu byłoby wybierać baterię z pokrętłami retro. Choćby nie wiadomo jak piękna byłaby ta bateria, to w nowoczesnej łazience będzie wyglądać co najmniej śmiesznie.

To właśnie dlatego, zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, czy wybrać baterię jednouchwytową czy z pokrętłami, wyposażoną w kran prysznicowy czy nie, to zacznijmy od określenia stylu wnętrza, w którym bateria ma się znaleźć. Takie podejście znacząco zawęzi nam grupę produktów, wśród których będziemy szukać i dzięki temu decyzja o wyborze tej jednej jedynej, która idealnie wpisze się w styl naszej łazienki, będzie zdecydowanie łatwiejsza.

Jednouchwytowa – tak czy nie?

Drugim ważnym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć jest kwestia sposobu korzystania z baterii. Jedni wolą baterie jednouchwytowe uznając je za wygodniejsze w użytkowaniu, inni preferują baterie z tradycyjnymi kurkami. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi, która pozwoliłaby wskazać wyższość jednego rozwiązania nad drugim. W dużej mierze jest to kwestia preferencji indywidualnych, przyzwyczajenia i otwartości na zmiany.

A może z termostatem?

Warto również zastanowić się, czy dla wygody i bezpieczeństwa, nie warto byłoby zainstalować baterii prysznicowej z termostatem. Przy rozważaniu takiego rozwiązania musimy jednak pamiętać, że nie można ich instalować w domach z dwufunkcyjnym piecem gazowym i z przepływowymi ogrzewaczami wody, zarówno gazowymi, jak i elektrycznymi. Jak widać w tym wypadku możliwości techniczne mogą nam pomóc rozwiązać ten dylemat.

Bateria prysznicowa z kranem?

Ostatnim dylematem, z którym często spotykają się wybierający baterię prysznicową, jest kwestia wyboru baterii z kranem. Kran prysznicowy może być przydatny szczególnie wtedy, gdy mamy głęboki brodzik i od czasu do czasu chcemy nalać do niego więcej wody. Niektórzy lubią również korzystać z takiego kranu, gdy umywalka jest za mała, by nalać wody do wiadra czy miski. Bez wątpienia kran prysznicowy jest wówczas wygodniejszy niż deszczownica czy słuchawka prysznicowa.

Więcej na: https://silla.pl/pol_m_Baterie-Lazienkowe_Prysznicowe-361.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here