Jak zabezpieczyć dach?

0
1154

Zabezpieczenie dachu jest niezwykle ważne i zapobiega wielu problemom. Pamiętajmy o tym, że solidny dach to inwestycja na długie lata, dlatego powinniśmy o niego dbać i poddawać systematycznym renowacjom. Jak zadbać o dach? Jakie narzędzia stosować? Jak zapobiegać przeciekaniu?

Farby do malowania dachu

Do malowania dachu przyda się specjalna farba dachowa, która ma za zadanie odświeżyć kolor i działać antykorozyjnie oraz hydroizolacyjnie. Farby Specjalistyczne dadzą pożądane efekty, natomiast częstotliwość malowania zależy głównie od:

  • pokrycia dachowego
  • stanu dachu.

Starsze dachówki muszą być malowane częściej niż nowe. Warto zauważyć, że farby do malowania dachu muszą odznaczać się doskonałą jakością. Pokrycie dachowe jest każdego dnia narażone na działanie czynników atmosferycznych, dlatego jego właściwości po pewnym czasie są osłabione. Jeśli chcemy zapobiec przeciekaniu i wpłynąć na efektowny wygląd całego budynku, skorzystajmy z konserwacji. To szczególnie ważne wtedy, gdy na dachu znajdują się uszkodzenia lub korozja.

Dachy metalowe

Problemem dachów metalowych są zazwyczaj łuszczenie się starej powłoki, utrata kolorystyki i pojawienie się korozji. To z kolei ma ogromny wpływ na degradację pokrycia, a w efekcie nawet przeciekanie. Pragnąc zapobiec tym problemom, zobacz najciekawsze rozwiązania, jakie oferują producenci narzędzi do konserwacji dachu. Przydadzą się farby do dachów metalowych, które powinny być elastyczne. Zwróćmy uwagę także na grubość powłoki, gdyż zbyt cienka warstwa doprowadzi do pękania i rozciągania, jak i łuszczenia się powłoki.

Stropodachy betonowe

W tym przypadku najczęściej korzysta się z rozwiązań, które zabezpieczą beton przed wilgocią i stworzą szczelną wannę. Powłoki są niezwykle lekkie i nie wpływają na obciążenie dachu, co jest ogromnym plusem. Po intensywnych opadach problem stanowią zastoiny wody, których pozbędziemy się za pomocą specjalnych powłok. Hydroizolacyjne membrany są bardzo dobrym pomysłem.

Dachy kryte papą

Dachy kryte papą mogą być związane z przeciekaniem, przy czym trudno jest namierzyć miejsce przecieku. Zastosowanie wodoszczelnej membrany pozwoli zapobiec kłopotom i łatwo zaaplikować powłokę za pomocą pędzla lub wałka. Powłoka cechuje się elastycznością i współpracą z podłożem. Zazwyczaj w przypadku dachów krytych papą sięgać warto po hybrydową powłokę akrylową lub poliuretanową membranę wodoszczelną.

Masa uszczelniania dachu

Masa uszczelniania dachu daje wymierne korzyści zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy wykonać kompleksowej renowacji dachu. Preparat tego typu można z powodzeniem stosować nawet na wilgotnych podłożach. Jego zadaniem jest zatamowanie przecieków i zapobiegania szkodom, jakie powstają w związku z przeciekającym dachem. Co ciekawe, preparat nałożymy za pomocą pędzla na różnorodnych podłożach, nawet w trakcie opadów deszczu. Sprawdzi się także specjalna guma w sprayu, która jest przeznaczona do obróbek i naprawy rynien. Pozwala mostkować spękania sprawnie i łatwo.

Zabezpieczenie pokrycia dachowego pozwala zwiększyć jego żywotność i zadbać o estetykę całego budynku. Skorzystajmy zatem z innowacyjnych narzędzi i preparatów, które dadzą pożądane efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here