Jak wybrać odpowiedni dywan do przedszkola?

0
1557

Przedszkole rządzi się swoimi prawami. To miejsce pełne energicznych maluchów i starszaków, które poprzez zabawę intensywnie uczą się świata. Zadaniem osób dorosłych jest zapewnienie im optymalnych, maksymalnie bezpiecznych warunków do eksplorowania otoczenia, a dywan jest jednym z tych elementów wyposażenia wnętrz, który w ogromnym stopniu przekłada się na komfort i właśnie bezpieczeństwo bawiących się dzieci. Wybór odpowiedniego dywanu do przedszkola nie jest sprawą łatwą. To produkt, który musi spełniać rygorystyczne wymogi i posiadać niezbędne atesty, być łatwy do utrzymania w czystości oraz posiadać pozytywnie oceniany i odbierany wzór. Jak wybrać idealny dywan do przedszkola? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Dywan do przedszkola – przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybierając dywan do przedszkola, na pierwszym planie powinniśmy postawić kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci, a dopiero w kolejnych krokach decydować o doborze odpowiedniego kształtu i rozmiaru oraz wzoru czy kolorystyki dywanu. Co kryje się pod hasłem bezpieczny dywan? To dywan posiadający odpowiednie atesty i certyfikaty, poświadczające, że spełniają one wszelkie normy bezpieczeństwa.

Dywan do przedszkola powinien posiadać przede wszystkim atest PZH, czyli Atest Higieniczny PZH, który potwierdza, że dany produkt jest zgodny z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa i w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na zdrowie dzieci oraz środowisko naturalne (nie zawiera substancji szkodliwych). Drugim ważnym atestem jest atest potwierdzający niepalność / trudnopalność produktu. Należy również pamiętać, że bezpieczny dywan to dywan odporny i trwały, który pozostanie w dobrej kondycji przez dłuższy czas.

dywany do przedszkola bezpieczeństwo

Dywany do przedszkola powinny być trwałe

Bezpieczny dywan do zabawy w przedszkolu to dywan, który musi być również maksymalnie trwały i wytrzymały oraz odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymały dywan do przedszkola powinien doskonale sprawdzać się podczas różnego rodzaju zabaw i aktywności podejmowanych przez dzieci – nie odgniatać się i nie wycierać pod ciężarem siedzących na nim dzieci, a także dzieci skaczących czy tańczących (np. podczas zajęć rytmiki), nie przecierać się w efekcie przeprowadzanych regularnie na jego powierzchni wyścigów samochodzików oraz nie deformować w wyniku powstających na nim codziennie budowli z klocków.

Taką trwałość i odporność dywanowi mogą zagwarantować wyłącznie najwyższej jakości materiały, czyli włókna syntetyczne (przede wszystkim polipropylenowe – PP Heat Set Frise) i ich doskonałe połączenie. Równie ważne jest perfekcyjne wykończenie brzegów dywanu, które są najbardziej narażone na przetarcia i rozmaite uszkodzenia, a nieodpowiednio zabezpieczone mogą w krótkim czasie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci (potknięcia o zagięte brzegi dywanów).

Łatwość utrzymania w czystości – ważna cecha dywanu do przedszkola

Dywany do przedszkola to dywany, które z założenia będą intensywnie użytkowane, przez wiele dzieci równocześnie. Niezbędną cechą produktów z tej kategorii musi więc być łatwość do utrzymania ich w czystości. Dywany do szkoły i przedszkola powinny być wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów syntetycznych, które doskonale współpracują zarówno z klasycznym odkurzaczem, jak i bardziej zaawansowanymi urządzeniami piorącymi. Dywan powinien posiadać włosie o takiej długości i gęstości, która umożliwia efektywne odkurzanie oraz skuteczne czyszczenie na mokro – bez ryzyka uszkodzenia dywanu lub zniszczenia wzorów.

dzieci na dywanie w przedszkolu

Dywan w przedszkolu to miejsce zabaw i leżakowania

Dywan w przedszkolu to ten element wyposażenia, który dodaje przedszkolnym salon przytulności i pozwala na bezpieczne i komfortowe realizowanie rozmaitych zabaw podłogowych – zarówno swobodnych, jak i zorganizowanych przez nauczyciela. Z tych samych powodów dywany znajdują swoje miejsce również w szkołach (w oddziale przedszkolnym oraz w salach przeznaczonych do edukacji wczesnoszkolnej) oraz innych placówkach oświatowych czy opiekuńczych. Dodatkowo w przedszkolu czysty i miękki dywan może być miejscem, z którego dzieci skorzystają w chwili zmęczenia – kładąc się bezpośrednio na nim, z ulubioną poduszką pod głową, albo korzystając z przedszkolnych materacyków i koców. Dywan dla dziewczynki czy dywan dla chłopca? W przedszkolu sprawdzają się dywany uniwersalne pod względem kolorystyki i wzornictwa, z których z równą przyjemnością korzystają wszystkie dzieci.

Gdzie kupić odpowiedni dywan do przedszkola?

Szeroki wybór dywanów do przedszkola znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych, takich jak choćby Dywanopol czy Dywany Malucha, gwarantujących dostęp do maksymalnie szerokiej oferty i najwyższy komfort robienia zakupów.

zabawa na dywanie w przedszkolu

Dywany do przedszkola z Dywanopolu to około 80 propozycji: gładkich i wzorzystych, w różnych kształtach i rozmiarach. Znajdziemy tutaj zarówno maksymalnie uniwersalne dywany w jednolitym kolorze, które będą idealną bazą do wszelkich zabaw podłogowych oraz zajęć prowadzonych na podłodze (np. z użyciem kart edukacyjnych, patyczków do liczenia itp.), jak i kolorowe dywany edukacyjne (np. ułatwiające naukę cyfr i liczenia, ułatwiających zapamiętanie angielskich nazw dni tygodnia lub nazw miesięcy, prezentujących układ słoneczny czy ułatwiających naukę funkcjonowania zegara) oraz doskonałe dywany aktywizujące, sprzyjające podejmowaniu i uatrakcyjnianiu rozmaitych zabaw (np. dywany z uliczkami, na których można organizować wyścigi resorówek lub bawić się w miasteczko lub dywan z zarysem stadionu / boiska).

Dywany do przedszkola ze sklepu Dywany Malucha to blisko 100 propozycji, które zachwycają doskonałą jakością i rewelacyjnym wykończeniem, a także różnorodnością wzorów, kolorów oraz rozmiarów i kształtów. Znajdziemy tutaj dywany z wszystkich wymienionych wyżej kategorii: dywany gładkie, dywany edukacyjne i dywany aktywizujące oraz szeroką gamę nowoczesnych dywanów, które doskonale sprawdzą się we wnętrza innowacyjnych placówek wychowawczych i oświatowych. To m.in. dywany w modnych odcieniach szarości, z motywami uroczych sówek i innych ptaszków, z motywami kolorowych motylków oraz dywany w abstrakcyjne wzory.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here