Jak urządzić małą łazienkę?

0
2979

Łazienka to zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, dlatego jest dosyć trudna w aranżacji. Posiadając łazienkę niewielkich rozmiarów, każdy metr jest na wagę złota i trzeba odpowiednio go wykorzystać, aby pomieszczenie prezentowało się stylowo, ale również było funkcjonalne.

Obecnie nikogo nie trzeba przekonywać, że wystrój wnętrza to bardzo ważna sprawa i wpływa na nasze samopoczucie, a łazienka to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Oczywiście nie trzeba ograniczać się do standardowych rozwiązań, równie dobrze można zdecydować się na bardziej oryginalny, awangardowy wystrój.

Zachowanie odpowiednich odległości

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest zachowanie odpowiednich odległości. Nawet, jeśli łazienka jest mała, nie warto decydować się na najmniejszą umywalkę, ponieważ będzie rozchlapywać dookoła wodę, przez co będziemy mieć więcej sprzątania. W odpowiednim miejscu należy ustawić również kabinę prysznicową i miskę WC. Obecnie dużą popularnością cieszą się miski WC podwieszane, w tym wypadku trzeba jednak liczyć się z dodatkowym wygospodarowaniem miejsca na stelaż podtynkowy. Ceramika łazienkowa i armatura powinna być dopasowania do potrzeb domowników. Obecnie łazienki urządzane z uwzględnieniem potrzeb osób mniej sprawnych ruchowo, co ma duże znaczenie szczególnie jak mieszkamy na przykład z dziadkami.

Kilka ważnych zasad

Posiadacze małych łazienek nie powinni umieszczać naprzeciwko drzwi wejściowych dużych elementów wyposażenia typu kabina prysznicowa czy wanna. Lepiej jak w tym miejscu stanie umywalką z szafką oraz lustrem, co optycznie powiększy pomieszczenie.

Kolejna kluczowa zasada to kolory – najlepiej stosować jasne, stonowane barwy, dzięki temu łazienka będzie wydawać się dużo bardziej przestronna i nie będzie przytłaczała swoim designem. Warto stawiać na gładkie powierzchnie i ograniczyć ilość dodatków do minimum, wszystkie niezbędne rzeczy, powinny znaleźć swoje miejsce w szafkach.

Dobrze sprawdzą się meble zaopatrzone w szuflady, które są dużo bardziej pojemne od standardowych szafek.

Jeżeli decydujemy się na kabinę prysznicową, warto zaopatrzyć się w model walk in, który nie posiada brodzika. W ten sposób w łazience nie powstają żadne bariery, bo w podłodze zamontowany jest wyłącznie odpływ liniowy.

Armatura i ceramika musi być bardzo dobrej jakości, dlatego nie warto na niej za bardzo oszczędzać. Można zdecydować się na zakupy online, w asortymencie http://www.interio.lublin.pl/asortyment/ceramika-sanitarna można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do urządzenia łazienki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here