Jak dobrać narożnik do salonu?

0
3767

Salon to bardzo ważne miejsce w naszym domu. Pełni bowiem nie tylko rolę wypoczynkową, ale także reprezentatywną. To właśnie w salonie przyjmujemy gości, urządzamy imprezy i spędzamy czas z rodziną i znajomymi, dlatego tak ważne jest jego odpowiednie umeblowanie. To jakie meble wybierzemy, zdefiniuje nie tylko wygląd naszego salonu, ale także jego funkcjonalność. Warto jest więc zwrócić uwagę na to, aby zbalansować obie te kwestie na tyle, aby z jednej strony móc pochwalić się eleganckim i stylowym salonem, a z drugiej mieć wygodne i przytulne miejsce do odpoczynku i relaksu. Tym, co może stanowić problem przy umeblowaniu salonu, jest dobór odpowiedniego narożnika. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki narożnik wybrać? O tym, w dzisiejszym artykule!

Odpowiednie gabaryty

Pierwsza kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę przy zakupie narożnika do salonu, jest oczywiście jego wielkość. Nie da się ukryć, że ze względu na swój charakter, narożnik będzie zajmował w salonie dużą, jak nie największą powierzchnię ze wszystkich mebli i dodatków. Właśnie dlatego warto dobrać wielkość narożnika proporcjonalnie do wielkości naszego salonu. Duży, rozłożysty narożnik, co prawda zagwarantuje nam wygodę i miejsce do relaksu, jednak zabierze także dużo miejsca, co w małym salonie może nie być dobrym rozwiązaniem. Żeby nie zagracić pomieszczenia i wydzielić z niego otwartą przestrzeń warto wybrać minimalistyczny narożnik. Współczesne małe meble charakteryzują się taką samą wygodą, jak jego rozbudowany, modułowy odpowiednik. Dodatkowo spełni swoją funkcję i nie zabierze nam cennej przestrzeni.

Narożnik z funkcją spania?

Drugą ważną kwestią, z którą przyjdzie nam się zmierzyć przy doborze narożnika, jest to, czy będzie posiadał funkcję spania. Jest to całkiem dobre rozwiązanie i jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, warto zdecydować się na rozkładany narożnik. To pozwoli nam nie tylko przenocować gości na wypadek odwiedzin, ale także zapewni dodatkową funkcjonalność wypoczynkową. Wystarczy pomyśleć o zimowych wieczorach spędzonych przy dobrym filmie, pod ciepłym kocem na rozkładanym narożniku, a wybór staje się całkiem prosty. Inną kwestią jest oczywiście sytuacja, w której z jakiegoś powodu nie mamy wydzielonej sypialni, gdy, np. jedyny pokój zaadaptowaliśmy na pokój dziecięcy. Wtedy narożnik z funkcją spania pozwoli nam zamienić salon w przytulną sypialnię.

Wybór tapicerki

Ostatnie, co przyjdzie nam wybrać przy zakupie narożnika to oczywiście tapicerka. Wybór obicia sprowadzi się z reguły do tego, czy nasz narożnik będzie pokryty tkaniną, czy skórą i czy będzie to skóra naturalna, czy syntetyczna. Tutaj trzeba będzie się zdecydować, czy ważniejsza jest dla nas funkcjonalność, czy prestiż i efektowny wygląd. Zdecydowanie łatwiej jest bowiem utrzymać odporną na mechacenie i zabrudzenia tkaninę szenilową niż welurowe lub skórzane obicie. Welur jak wiadomo, nie jest już tak wytrzymały, a ewentualne zabrudzenia mogą stanowić nie lada problem. Jeżeli zaś chodzi o skórę, to sprawa jest jasna – efektowny wygląd wymaga nie tylko sporego wydatku, ale także regularnej pielęgnacji odpowiednimi środkami.

Artykuł został przygotowany przez 9design.pl – sklep internetowy i showroom z designerskimi meblami i oświetleniem z Warszawy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here