Inwestycje w mieszkanie — kiedy tak, a kiedy nie?

0
1865

Rynek nieruchomości od zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem inwestorów ze względu na jego niesłabnący popyt. Obecnie na wrocławskim rynku rentowność najmu wynosi 5,27 procent w skali roku, co generuje niemałe zyski. Mimo wielu superlatyw inwestycje w mieszkania mają swoje wady, dlatego warto rozważyć kiedy inwestować, a kiedy nie.

Powiedz „tak” dla opłacalnej rentowności i dewelopera z Wrocławia

                Pomimo ogólnego spadku rentowności inwestycji na wynajem w Polsce wciąż pozostają miasta, w których ten biznes jest wysoce opłacalny. Gdzie najlepiej inwestować w mieszkanie? Wśród krótkiej listy miast o najwyższej rentowności odnaleźć możemy między innymi Wrocław. Rozważając taką inwestycję, warto zwrócić uwagę na zróżnicowane grunty pod projekty deweloperskie. We Wrocławiu możemy natrafić zarówno na nieco tańsze osiedla peryferyjne, jak i apartamenty w centrum miasta. Mając pewność że taka inwestycja przyniesie zyski, warto rozejrzeć się za najlepszym deweloperem, który spełni nawet najwyższe wymagania. Jednym z nich jest Vantage Development. To deweloper z Wrocławia cieszący się ponad dekadą stażu na rynku nieruchomości.

Powiedz „nie” najniższym zyskom i nieopłacalnym inwestycjom

                Na najniższe zyski liczyć mogą inwestorzy z miast takich jak Poznań i Białystok, bo to właśnie tam rentowność nie przekracza 4,5 procent netto w skali roku. W znacznej większości miast rentowność inwestycji w mieszkania pod najem spada, a to wszystko za sprawą bardzo szybkiego i dynamicznego wzrostu cen mieszkań. Stawki czynszów nie wzrastają tak szybko jak ceny nieruchomości, co ciągnie za sobą generowanie bardzo małych zysków z najmu. Jeśli nie planujemy zainwestować w mieszkanie pod najem we Wrocławiu, Warszawie czy Gdańsku, taka inwestycja jest zupełnie nieopłacalna.

Inwestycja to dobrze przemyślana decyzja

                W przypadku mieszkań możemy zarobić naprawdę dużo, pod warunkiem że dobrze zainwestujemy. Niestety w wielu miastach nie jest to pewien zarobek. Dodatkowo na drodze do większego zysku stanąć mogą problemy z najemcami, nadprogramowe remonty czy wyposażenie mieszkania. Z drugiej jednak strony, wzrost wartości nieruchomości po jej zakupie może wygenerować dla nas dodatkowy zysk. Najważniejsze jest podjęcie dobrze przemyślanej decyzji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here