Indywidualny sposób na aranżację okiennych przestrzeni

0
1675

Aranżacja nowych wnętrz, a także zmiany w wystroju, niejednokrotnie skupiają się głównie na zmianie ustawienia ozdób na półce, zakupie nowych dywanów, czy też wyborze obrazu, który zawiśnie na ścianach naszych domowych pomieszczeń. Wystrój okien oraz parapetu często traktowany jest jako rzecz bardzo drugoplanowa, a nierzadko wręcz pomijana. Okna stanowią niezwykle istotny element, który wieńczy wizualną aranżację każdego pomieszczenia oraz dopełnia przestrzeń osobistą. W końcu to ono codziennie dopuszcza do wnętrz naszych domów strumienie światła, które ostatecznie podkreślają skrupulatnie przemyślane wykończenie wnętrz. Natomiast ich zewnętrzny wygląd jest wizytówką mieszkania lub domu. Dlatego też poświęcenie im trochę więcej uwagi jest niezbędne do nadania naszym przestrzeniom ostatecznej nastrojowości.

Zmiany w trendach dekoracyjnych

Na przestrzeni lat, ekspozycja okien nabrała większego znaczenia. Odchodzi się od maksymalnego zasłaniania okien długimi firanami i zasłonami, a na parapety zaczął wkradać się zgrabny minimalizm. Obecnie wiele osób decyduje się na praktyczne, w codziennym zastosowaniu, rolety oraz żaluzje. Pozwalają one na odsłonięcie piękna kompozycji stworzonej na parapecie, dlatego też ważne jest należyte zadbanie o jej wygląd. Wystrój parapetu powinien wpasowywać się w specyfikę pomieszczenia tak, aby  panowała harmonia całości. Uniwersalnym rozwiązaniem są dodatki o stonowanej kolorystyce, która kolorystycznie wpasuje się do wnętrza. Prostota aranżacji parapetu sprawdzi się idealnie, gdy zależy nam na uzyskaniu jednolitego efektu wystroju. Gdy jednak jesteśmy zwolennikami odważniejszych rozwiązań to warto postawić na kolorowe doniczki lub figurki, których obecny wybór może wprowadzić w prawdziwy zawrót głowy!

Zasłony-romantyczny sposób na charakter pomieszczenia

Zasłony są świetnym rozwiązaniem dla osób, w których drzemie romantyzm i pewna tajemniczość. Świetnie sprawdzą się jako wykończenie dużych pomieszczeń. Ich szeroki wybór pozwoli uzyskać duża liczbę możliwych do stworzenia aranżacji. Sprawia to, że każda osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i dla swoich wymagań. Jednak zasłony są rozwiązaniem znacznie mniej praktycznym niż rolety, czy żaluzje. Począwszy od ograniczonych możliwości regulowania wpadających przez okno promieni słonecznych do kwestii koniecznego ich prania i zawieszania, celem zachowania estetycznego wyglądu. Mocno zabrudzone lub wyblakłe zasłony ciężko jest doprowadzić do pierwotnego stanu świetności.

roleta

Rolety okienne rozwiązaniem wartym inwestycji

Niewątpliwą zaletą użytkowania rolet jest ich praktyczność oraz prostota eksploatacji. Rolety montuje się raz, co stanowi ogromną przewagę w funkcjonalności względem tradycyjnych zasłon. Umożliwiają one przede wszystkim regulację ilości promieni słonecznych, które dostają się do wnętrza pomieszczeń. Obecnie wybór kolorystyczny oferowanych rolet jest tak duży (przykładem może tu być oferta firmy Winrol – https://www.winrol.com.pl/), że nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś dla siebie! Wybór ten dotyczy także rodzajów dostępnych modeli, ponieważ oprócz najprostszych modeli rolet, dostępne są także ozdobne rolety rzymskie, rolety mini, rustykalne czy plisowane. Bardzo ważnym aspektem niezależnie od wybranego modelu, jest bardzo łatwy ich montaż. Rolety świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia i wielkości. Dodatkowo produkt taki jak rolety zewnętrzne pełnią dodatkową funkcję-antywłamaniową, co stanowi element stanowczo wyróżniający ich zastosowanie na tle innych rozwiązań.

Czy żaluzje to już przeżytek?

Żaluzje są rozwiązaniem, które dla wielu osób już dawno przeszło do lamusa. Obecnie jednak szeroki ich wybór sprawia, że w pewnych przypadkach świetnie dopełnią całości aranżacji. Żaluzje obecnie są często wykorzystywane w pomieszczeniach biurowych, gdzie nadają pewnej surowości oraz elegancji. W tym przypadku żaluzje są na tyle dobrym rozwiązaniem, że ciężko zastąpić je roletami, a tym bardziej zasłonami. Jeśli chodzi o pomieszczenia domowe to nie da się ukryć, że tworzą one mniej przytulny klimat niż piękne rolety dostępne w tylu modelach i wariantach kolorystycznych, a dbanie o ich czystość sprawia znacznie więcej kłopotu niż w przypadku rolet.

Opracowanie: Alicja Błysk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here