Idealna podłoga dla dzieci – wykładzina dywanowa

0
3908

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Musi bowiem posiadać wszystkie niezbędne akcesoria i elementy. Jest to w szczególności ważne jeżeli mamy do czynienia z niemowlakiem lub bardzo małym dzieckiem. Co więcej, trzeba wybiegać myślami w przyszłość i mieć na uwadze fakt, że dziecko bardzo szybko będzie rosło, a jego wymagania i potrzeby diametralnie się zmienią.

Pokój powinien więc spełniać wiele funkcji na raz. Dlatego koniecznym jest odpowiednio daną przestrzeń zagospodarować i przygotować do ewentualnych zmian w przyszłości. Dużą rolę odgrywa tutaj podłoże. Jest wiele ich rodzajów i niekiedy bardzo trudno zdecydować się na jeden, konkretny typ.

Na co zwracać uwagę podczas doboru podłogi do pokoju dziecięcego?

Przede wszystkim nie może być zimne, ponieważ mogłoby to doprowadzać do częściowego wychłodzenia małego organizmu (a dzieci zazwyczaj biegają boso lub w samych skarpetkach), przez co zwiększa się ryzyko zapadnięcia na jakieś choroby typu grypa, przeziębienie i tym podobne. Co więcej, podłoga nie powinna być śliska.

Dlaczego? Otóż jak wiadomo, dzieci charakteryzują się niezwykłą ruchliwością. Wszędzie jest ich pełno i ciężko je upilnować. Rodzice powinni mieć więc pewność, że chociaż we własnym pokoju dziecko jest bezpieczne. Pośliznąć się jest bardzo łatwo, co prowadzi do upadku i niekiedy poważnych kontuzji.

Dlatego odradza się montowanie paneli czy desek (ma to tym większe znaczenie, jeżeli podopieczny dopiero zaczyna uczyć się chodzić). W dodatku są one twarde, a dziecko bardzo często siedzi i bawi się na podłodze. Byłoby mu niewygodnie i szybko by się męczyło. Mogłoby być także obolałe. Jeżeli jednak tylko taki typ pasuje do reszty mieszkania, można zdecydować się na panele winylowe. Opole to miasto, które oferuje bardzo dużo tego typu produktów.

Pod nie warto dać dużą warstwę pianki, której celem będzie ocieplanie podłogi oraz zatrzymywanie ciepła. Zmiękczy ona również twardość samych paneli. Co ciekawe, mają też nietypowe zastosowanie. Można je bowiem zamontować na ścianie, co unowocześni pomieszczenie i wizualnie wpłynie na niego bardzo korzystnie. Panele winylowe proponowane w Opolu są wykonane z najlepszej jakości produktów.

Wykładziny dywanowe w Opolu – czy warto?

Jeżeli panele winylowe jednak nie są wystarczająco przekonujące, Opole oferuje także specjalne dywany. To najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o dzieci. Są miękkie, puszyste, posiadają ciekawe wzory i niejednokrotnie są uczące. Chyba każdy zna charakterystyczny dywan z ulicami, podstawowymi znakami drogowymi, skrzyżowaniami, rondami i domami.

Dziecko wyobraża sobie, że jedzie daną ulicą i poprzez taką zabawę uczy się zasad ruchu drogowego, a także staje się świadomym uczestnikiem ruchu. Dzięki temu będzie można go szybciej puścić do szkoły samego, co znacznie ułatwi życie rodzicom, którzy zyskają chociaż tych parę dodatkowych minut dla siebie.

Czy jest to dla dzieci najlepsza opcja? Kto może korzystać z takich dywanów?

Rodzice zgodnie stwierdzili w ankietach, że najlepszą opcją w pokojach dziecięcych są właśnie wykładziny dywanowe. Opole to miasto, w którym można w łatwy sposób znaleźć odpowiedni sklep, gdzie znajdować się będą tego typu dywany. Rodzajów jest naprawdę mnóstwo, więc jest z czego wybierać. Rzecz jasna, takie wykładziny nie sprawdzają się wyłącznie w stosunku do dzieci. Równie dobrze zamontowane mogą zostać w pokojach młodzieżowych. Niejednokrotnie posiadają oryginalne i niepowtarzalne wzory, które spodobają się nawet największym marudom i buntownikom. Dlaczego jeszcze wszyscy lubią wykładziny dywanowe?

Przede wszystkim dlatego, ponieważ można na nich chodzić na boso i nie przejmować się ani o przeziębienie ani o obezwładniające zimno, jakie towarzyszy dotknięciu stopami podłoża zaraz po obudzeniu się w porannej, zimowej porze. Dzieci kochają je za kolory i wzory. Mogą wybrać sobie motywy jakie tylko chcą. Nierzadko są na nich narysowane znane postacie z bajek. Najbardziej polecanymi wykładzinami są te, które posiadają krótkie oraz gęste runo, a także są wykonane z miękkiego i przyjemnego weluru, który jest odporny na odgniatanie.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here